12 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedziałeś o Larze Croft

Zazwyczaj zajmujemy się bieżącymi sprawami związanymi bezpośrednio z serią gier Tomb Raider ale, jako, że jest to ostatni dzień 2015 roku to postanowiliśmy napisać dla was o czymś z trochę innej beczki, ale oczywiście też związanego z Larą Croft!

Portal internetowy Gamespot przygotował galerię prezentującą pare ciekawostek na temat powstawania naszej bohaterki i innych aspektów:

 1. Twórca postaci czyli Toby Gard, powiedział, że pierwotnie Lara Croft miała nosić imię Laura Cruz. Jednak deweloperzy gry chcieli poszerzyć wpływy brytyjskiego.
 2. Kiedy zdecydowano, że bohaterem gry będzie Brytyjka zamiast Latynoski deweloper gry, Core Design znalazło najpodobniejsze imię do Laury Cruz w książce telefonicznej. Tak narodziła się Lara Croft.
 3. Pierwotnym pomysłem Garda na Larę Croft była postać mężczyzny podobnego do Indiany Jones, ale powiedziano mu, że postać musi być bardziej oryginalna. Innymi pomysłami Garda przed Croft była umięśniona kobieta i nazistowski bojownik.
 4. Po wybraniu imienia i zaprojektowaniu Lary Croft błąd w programowaniu przypadkowo powiększył jej piersi o 150%. Zespół postanowił pozostawić ten…problem.
 5. W oryginalnym Tomb Raiderze I, charakterystyczny warkocz Lary Croft został ścięty ze względu na ograniczenia graficzne.
 6. Chociaż nie jest prawdziwą postacią to Lara Croft stała się przedmiotem wielu propozycji małżeńskich – mówi Tricia Gray z Eidos w New York Times. Pewnego dnia Lara znajdzie Pana Grabieżcę Grobowców.
 7. Core Design stworzyło Larę Croft w Derby w Anglii i zostało to odpowiednio uhonorowane. Mieszkańcy Derby zagłosowali, aby zmienić nazwę ulicy na Lara Croft Way.
 8. W 2010 roku Larze Croft i Tomb Raiderowi przyznano sześć światowych rekordów Guinessa w tym status najbardziej udanej bohaterki gier. To wielka pochwała.
 9. Popularność Lary Croft znacznie wzrosła w latach 90 XX wieku kiedy ukazały się dwa utwory sprzedawane jedynie we Francji. Jednym z nich był singiel o tytule „Getting Naked”.
 10. Ku zaskoczeniu Gard stworzył postać sam, a Core Design potrzebowało tylko sześciu osób, aby stworzyć grę Tomb Raider. Obecnie istnieje setki osób, które pracują nad każdą grą.
 11. Kiedy Gard stworzył Larę Croft, jego wzorcem był europejski raper Neneh Cherry i Tank Girl, która była postacią z komiksu. Niezła kombinacja.
 12. Łącznie pięć kobiet podkładało głos bohaterce: Shelley Bond, Judith Gibbons, Jonell Elliot, Keeley Hawes i Camilla Luddington. Bond, która rozpoczęła serię użyczyła swojego głosu tylko w jednej grze.
You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.