#3 Ethlaine

MG_0007

Cześć!

Dzisiejszej Lary, chyba nie muszę Wam zbytnio przedstawiać 😀 Większość z nas zna Ethlaine, którą możecie spotkać na wielu eventach. Zapraszam do Lektury 😉

 

  1. Cześć Edyta! Na początku przedstaw się nam, opowiedz o sobie i o tym, co robisz.

Cześć! Nazywam się Edyta, ale znana jestem jako Ethlaine. Od zawsze marzyłam o byciu archeologiem, ale… zostałam tłumaczem języka niemieckiego. Interesuję się archeologią, fantastyką, grafiką, grami komputerowymi, historią, mitologią i muzyką filmową. W czasie wolnym wcielam się między innymi w Larę Croft!

  1. Od kiedy jesteś cosplayerką Lary? Jak zaczęła się Twoja przygoda z Tomb Raiderem? Masz jakieś związane z tym wspomnienia?

Oficjalnie zaczęłam jeździć na wybrane wydarzenia i występować od listopada 2014 roku, ale cosplay zainteresował mnie o wiele wcześniej. Miesiącami wcielałam się wyłącznie w Larę Croft z Tomb Raider (2013), głównie ze względu na moje zamiłowanie do nowej odsłony gry.

I od Lary wszystko się zaczęło! Kiedy zdecydowałam się zająć cosplayem, wybór był dla mnie oczywisty. Nadarzyła się okazja, żeby wcielić się w „osobę”, która inspirowała, inspiruje mnie i jest nieodłączną częścią mojego życia od 1998 roku! To właśnie Lara obudziła we mnie fascynację grami komputerowymi.

Od kiedy w moim życiu znalazło się miejsce na cosplay, wydarzyło się wiele. Nie wiem, co jeszcze mnie czeka, ale znalazłam w sobie odwagę, żeby iść za głosem intuicji jak Lara!

  1. Która część Tomb Raidera jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Moją ulubioną częścią jest Tomb Raider IV, która wywarła na mnie ogromne wrażenie, nie tylko ze względu na wciągającą fabułę, ale i nieoczekiwane zwroty akcji, eksplorację, zagadki, lokacje oraz klimat nawiązujący do mitologii egipskiej. Mimo upływu czasu często wracam do klasycznych części!

  1. Powiedz nam, co dla Ciebie było najtrudniejszym elementem wykonania stroju?

Najtrudniejszym elementem była dla mnie kabura, której tworzenie wymagało ode mnie nie tylko wiele cierpliwości, ale i wysiłku, zwłaszcza nitowanie i zszywanie. Każdy element może być trudny do zrobienia, jeżeli nie dysponuje się odpowiednią wiedzą na temat. Dlatego zawsze usiłuję znaleźć jak najwięcej zdjęć i informacji na temat konstruowanych elementów – analizuję i tworzę miedzy innymi listę niezbędnych materiałów.

  1. Masz swój ulubiony strój od Lary? A może jest coś co zmieniłabyś w jej strojach?

Mam trzy wersje wariantów z Rise of the Tomb Raider, które noszę zamiennie: Desert Tank Top, Gray Henley i Remnant Jacket. Ale moim ulubionym jest Gray Henley! Może i znajdzie się czas na zrobienie kolejnego? Uwielbiam nowy wizerunek Lary, zwłaszcza bojówki, które są nie tylko funkcjonalne, ale i wygodne!

  1. Byłaś na wielu eventach związanych z grami,  jak je wspominasz i jak wspominasz przygotowania do nich?

Na wybrane wydarzenia czekam tygodnie, a nawet miesiące! Zrobienie cosplayu w wyznaczonym terminie często wiąże się z wyrzeczeniami, ale osiągnięcie wyznaczonego celu jest warte trudu! Wcielanie się w Larę na wybrane wydarzenia wkrótce będzie dla mnie tradycją! Wciąż zaskakuje mnie, ile zainteresowania wzbudzam! Znaczy to dla mnie wiele, daje motywację do działania i wiarę, że tworzę coś, co ma znaczenie i zyskuje uznanie wśród innych osób.

  1. Brałaś udział w różnych konkursach, w tym m.in. w konkursie Nvidia #facethelegend. Jak wspominasz przygotowania i całą ceremonię związaną z konkursem?

Miałam zamiar wcielić się w Larę Croft z Rise of the Tomb Raider za kilka miesięcy, ale zdecydowałam się zmierzyć z czasem i zrobić cosplay do wyznaczonego terminu. Konkurs był dla mnie nie tylko nowym doświadczeniem, ale i wyzwaniem! Dokładne odwzorowanie czy znalezienie niektórych elementów ekwipunku wymagało ode mnie wiele czasu i cierpliwości. Gdyby nie wsparcie najbliższych osób nie było by to możliwe. Zwłaszcza klimatyczne zdjęcia w terenie!

Wystarczy znaleźć w sobie odwagę i iść za głosem intuicji, żeby osiągnąć to, o czym się marzy. Jeżeli można sobie coś wyobrazić, można to osiągnąć. Wystarczy uwierzyć w siebie!

  1. Planujesz w najbliższym czasie zrobić jeszcze jakiś cosplay lub zdjęcia?

Marzę o nowych zdjęciach w terenie, w klimacie Rise of the Tomb Raider! Myślę, że to odpowiedni czas, żeby wkrótce zrealizować to marzenie! Może zdecyduję się i na cosplay z klasycznych części, ale obecnie bardziej identyfikuję się z nowym wcieleniem Lary.
Dziękuję za wywiad! Życzę osobom, które marzą o zajmowaniu się cosplayem, wytrwałości! Nawet jeżeli droga do celu jest trudna, warto walczyć o marzenia!

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.