#4 Ilona „Iya”

Cześć!
Dzisiaj przedstawiam Wam Ilonę „Iya”, która jest znana jako Wi Cosplay.
Ma ona na swoim koncie wiele cosplayów, m.in. Lary, a do tego zorganizowała konwent „Ruda Mithrilu”.  Jaka część TR jest jej ulubioną? Jaki strój chciała by stworzyć? Te informacje znajdziecie w wywiadzie. Zapraszam do Lektury 🙂
Cześć Ilona! Na początku przedstaw się nam, opowiedz o sobie i o tym, co robisz.
 
Cześć! Nazywam się Ilona „Iya” Trzop (jako cosplayerka funkcjonuję pod nazwą Wi Cosplay). W tym roku obroniłam dyplom licencjacki na kierunku grafika o specjalności multimedia i również w tym roku zamierzam spróbować swoich sił na studiach inżynierskich (informatyka). Na co dzień pracuję na stanowisku grafika, a po godzinach zajmuję się swoimi pasjami, których jest dosyć sporo. Przede wszystkim moją główną pasją jest cosplay i wszystko co się z nim wiąże, uwielbiam robić zdjęcia, grać w gry komputerowe, a od niedawna spróbowałam również sił w fandubbingu. Od roku do listy pasji doszły również gry planszowe i fabularne co skłoniło mnie do tego by wraz z grupą znajomych zająć się klubem „Ruda Mithrilu” i w tymże składzie organizować konwenty.
Od kiedy jesteś cosplayerką Lary i jak zaczęła się Twoja przygoda z Tomb Raiderem? Co najlepiej wspominasz?
Ogólnie cosplayerką jestem od 2007 (zadebiutowałam wtedy na scenie cosplayowej jako Konan z Naruto na konwencie Asucon XII), chociaż samymi „przebierankami” (bo wtedy nie można było tego jeszcze nazwać cosplayem) zajmowałam się już od dziecka (uwielbiałam bale przebierańców!). Cosplay Lary z gry Tomb Raider 2013 wykonałam dopiero w 2014r., a sam strój miał swoją premierę na CD-Action EXPO we Wrocławiu.
Moja przygoda z Tomb Raiderem rozpoczęła się wraz z polską premierą pierwszej części gry. Dostałam ją w prezencie i przez bardzo długi czas była wtedy moją ulubioną w całej kolekcji. Tak naprawdę jest jedyną grą z tego czasu, którą mam do dzisiaj i to w nienaruszonym stanie. Nie ma dla mnie znaczenia to, że z tej płyty już nigdy jej będę w stanie uruchomić!
Która część Tomb Raidera  jest Twoją ulubioną i dlaczego?
Zdecydowanie moją ulubioną częścią jest właśnie pierwsza. Może się to wydawać dziwne, gdyż otwarcie mogę stwierdzić, że fabularnie i graficznie (co jest oczywiste akurat) są lepsze części, ale to właśnie z tą pierwszą mam najwięcej wspaniałych wspomnień i sentymentów.
 
Co było najtrudniejszym elementem wykonania stroju?
Prawdę powiedziawszy cosplay Lary był dla mnie jednym z najprostszych strojów jakie wykonałam w swojej „karierze” cosplayowej, dlatego też nie mogę stwierdzić, że cokolwiek w nim sprawiło mi problem. Jako, że poświeciłam mu też nieco mniej czasu niż pozostałym projektom, gdyż chciałam z nim zdążyć na CD-Action EXPO o którym dowiedziałam się dosyć późno, to uprościłam sobie sprawę i wykonałam „czystą” wersję stroju, którą można zobaczyć tylko na początku gry, zanim Lara opuszcza statek.
Masz swój ulubiony strój od Lary? A może jest coś co zmieniłabyś w jej strojach?
Zdecydowanie mam! Uwielbiałam jej strój, który sama nazywam „klasycznym”. Mam tutaj na myśli ten, który pojawiał się w różnych częściach z lekkimi modyfikacjami – krótkie brązowe spodenki, turkusowa bluzka bez rękawów (tudzież body w niektórych wersjach) i ten cudowny plecaczek! W strojach Lary nie zmieniłabym niczego! Wykreowano je dosłownie idealnie pod bohaterkę i są z nią całkowicie spójne!
Byłaś na eventach związanych z grami,  jak je wspominasz i jak wspominasz przygotowania do nich?
Dotychczas bywałam na Intel Extreme Masters, Poznań Game Arena czy też na wspomnianym wcześniej evencie, na którym zadebiutowałam jako Lara –  CD-Action EXPO. Każda z tym imprez jest zupełnie inna i nieporównywalna. Każda ma swój odrębny klimat i zachęca do tego by odwiedzić ją znów za rok. Z przyjemnością uczestniczę w nich jako cosplayerka! Przygotowania do samych wydarzeń wyglądają zawsze tak samo – wyciskają ze mnie każde emocje. Nie raz wszystko idzie zgodnie z planem, a czasem jednak coś się psuje i trzeba kombinować jak to naprawić czy dopracować i przede wszystkim jak zdążyć ze na czas! Praktycznie do każdego stroju, który robiłam mogłabym przytoczyć ciekawą anegdotkę o chwilach ich powstawania!
Planujesz w najbliższym czasie zrobić jeszcze jakiś cosplay, bądź zdjęcia?
 
Przede mną jeszcze mnóstwo projektów cosplayowych oraz sesji zdjęciowych! Jeśli chodzi o projekty związane z Larą to mam na swej liście piękny, skórzany strój z Tomb Raider Legend znany jako „Biker Outfit”. W takiej kurteczkę z chęcią chodziłabym na co dzień!
You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.