Lara i jej garderoba – zmiana wizerunku

Postać Lary Croft od początku swojego istnienia zawsze olśniewała wyglądem. Nie tylko jej naturalne atrybuty odgrywały istotną rolę w kreowaniu cybernetycznej sexbomby, ale również, jak na kobietę przystało… kostiumy i ubrania. To własnie obszerna garderoba oraz nietuzinkowy styl ubierania się nadawały specyficzny wizerunek Lary.
 
Prawie w każdej części Tomb Raider panna archeolog przywdziewała inne stroje. W zależności od wybranego zakątka świata, jego klimatu czy też określonej misji, Lara miała na sobie coś innego: spodnie moro, spodenki z bluzką, koszulę, suknię balową, a nawet lateksowe ubranie i wiele, wiele więcej… Im nowsza część Tomb Raider, tym więcej ciuchów Lara mogła przywdziać.
 

8f30db3fa006ed525ddc008f7638586b

Ubrania pochodzące z gry Tomb Raider Anniversary

Kliknij „Continue Reading”, aby czytać dalej.

Ale z pewnością najbardziej zapamiętywanym ubraniem stał się niebieski top i brązowe szorty. Prawdziwka klasyka <3
lara_croft_and_the_temple_of_osiris_outfit_by_me_by_spuros12-d8adw8w

Klasyczny strój Lary Croft

 Trzeba też śmiało przyznać, iż każde ubranko, jakie założyła, było idealnie dopasowane do ciała. Dlatego też nie będzie przesadzone stwierdzenie, że Lara zawsze trzymała fason oraz dbała o swój look, nawet jeśli musiała zniszczyć kosztowną wieczorową suknię. Jak to się mówi, ładnej we wszystkim ładnie 😉
tokyodress

Podarta przez Larę wieczorowa suknia

 W 2013 roku nastała nowa epoka Tomb Raidera. Bohaterka przestała być cybernetyczną heroiną, a dziewczyną, która została niespodziewanie rzucona w wir niewiarygodnych i przerażających wydarzeń na Yamatai. Dlatego też trudno o jakieś wyszukane stroje, jeśli jest się rozbitkiem. Zrozumiałe stało się, że twórcy odeszli od podkreślania strojami seksapilu Lary. Gracz nie miał już „zawieszać oka” na Larze, jak do tej pory, a przeżywać z bohaterką traumę oraz skupić się na emocjach wywołanych katastrofą morską i przetrwaniem na wyspie.
Stąd też młoda i niedoświadczona panna archeolog otrzymała nienachalny zestaw ubrań. Bardzo nienachalny.

maxresdefault

Zestaw ubrań Lary w Tomb Raider 2013

Prócz wstępnego stroju rozbitka, nieśmiało odsłaniającego dekolt i ramiona, bohaterka otrzymała w późniejszym zestawie kilka.. nijakich i szaroburych strojów. Trzeba śmiało stwierdzić, że deweloperzy tym zestawem nie chcieli z dziewczyny zrobić szafiarki. Uroda Lary została całkowicie przyćmiona. Co gorsza, stroje te były dla osób, które zakupiły standardową wersję gry płatnymi dodatkami!

Przyszedł czas na Rise of the Tomb Raider. I jakie stroje tym razem otrzymujemy?
Oto przykłady:
Rise-of-the-Tomb-Raider_Preorder-Bonus-Rundown_6

Strój 1

image

Strój 2

tumblr_nyfwh1djtm1uimjhto1_1280

Stroje 3

Nie chcę oceniać tych strojów, ale przyznacie, że są dalekie od europejskiego gustu. Zdecydowanie nie ujrzymy żadnej pani na ulicy w takim odzieniu. Lara wygląda jak osoba, która wiele lat spędziła w samotności w dziczy lub wybrała się na jaką misję wojenną niczym komandos. Nigdy nie byłem na Syberii, zatem ciężko jest mi się ustosunkować, co do tamtejszej mody.
Niewątpliwie bohaterka nowej serii Tomb Raider nie jest pod względem ubrań kreowana na klasyczną Larę. Jedynie co pozostaje, to mnogość strojów. Lecz ich rodzaj i styl jest całkowicie odmienny.
Mnie osobiście brakuje jakiegoś „naszego” stylu w garderobie nowej Lary Croft. Uniformy czy skóry i futra zwierzęce z wiszącymi pazurami tudzież kłami niekoniecznie muszą się podobać, tym bardziej jako płatne dlc! W pełni akceptowalne jest jednak to, jak jest ubrana z uwagi na mroźne klimaty i dzicz. Nie zmienia to faktu, że np. w następnej części twórcy mogliby zaoferować coś, co przypomni nam, że Lara jest europejką, a przede wszystkim kształtną i piękną kobietą.
jbxdlq_outfits_zps8edae8c8

Propozycje strojów 1

outfits2_zps5e3d9e7e

Propozycje strojów 2

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.