W sieci opublikowano fragment wyciętego zakończenia Shadow of the Tomb Raider! [AKTUALIZACJA]

Jeden z użytkowników serwisu Vimeo opublikował nagrany kamerką film, pokazujący ostatnie sceny z gry Shadow of the Tomb Raider. Nie byłoby w tym nic dziwne gdyby nie fakt, że film ten zawiera zupełnie nowy fragment, który ostatecznie nie znalazy się w grze i jest dostępny do obejrzenie tutaj! Jeśli nie przeszliście jeszcze gry to pod żadnym pozorem nie czytajcie dalszej części tego wpisu.

Na zaprezentowanym fragmencie widzimy m.in. list od Jacqueline Natli, głównej protagonistki w Tomb Raider 1 oraz trylogii sprzed czasów reboota w Anniversary i Underworld. Jeśli pokazane sceny są autentyczne znaczy to, że twórcy pomimo rebootu serii i deklaracji stworzenia postaci Lary Croft na nowo  w końcu chcieli zdecydować się na połączenie świata nowej Lary z tą klasyczną.

Gracz, który wrzucił filmik do sieci mówi, że miał szansę zobaczyć dodatkowe scenki tylko dlatego, że nie aktualizował swojej gry od momentu, w którym znalazła się ona na jego koncie. Oznacza to, że ostateczna decyzja o usunięciu tych fragmentów zapadła dosłownie na kilka tygodni przed premierą. Dlaczego dodatkowe scenki z rezydencji Croftów nie znalazły się w grze? Tego niestety jeszcze nie wiemy, ale z pewnością już niedługo możemy się spodziewać stanowiska wydawcy lub twórców tej sprawie.

[AKTUALIZACJA 20.09.2018 19:50]

Tak jak przewidywaliśmy, pojawiło się oficjalne stanowisko w sprawie alternatywnego zakończenia Shadow of the Tomb Raider:

W trakcie produkcji Shadow of the Tomb Raider rozważano wiele rodzajów scen po napisach końcowych. Niestety jedna z rozważanych scen, która nie została ostatecznie wybrana była omyłkowo zawarta w grze. Patch premierowy naprawia ten błąd oraz wprowadza wiele poprawek. Tak jak zawsze zalecamy instalację patcha, aby gracz mógł cieszyć się najbardziej aktualnym doświadczeniem z gry.

Jak się okazuje, dodatkowa scena w zakończeniu Shadow of the Tomb Raider to tylko i wyłącznie niedopatrzenie ze strony twórców, którzy wcześniej zrezygnowali z tej wersji. Dodatkowa scena wywołała sporą dyskusję, ponieważ twórcy od początku deklarowali iż reboot to całkiem nowa historia Lary Croft niezwiązana z jej wcześniejszymi przygodami. Jednak mimo tego, w którymś momencie pomysł połączenia świata klasycznej Lary i rebootu się pojawił.

SotTR na drugim miejscu sprzedaży w Wielkiej Brytanii

W serwisie GameIndustry.biz opublikowano zeszłotygodniowy ranking sprzedaży pudełkowych wydań gier w Wielkiej Brytanii. Czy Shadow of the Tomb Raider udało się podbić serca graczy i wspięła się ona na sam szczyt rankingu? Niestety nie do końca.

Najnowsze przygody Lary Croft nie przebiły hitu sprzed dwóch tygodni, jakim pozostaje Marvel’s Spider-Man i tym samym gra znalazła się na drugim miejscu. Warto przy tym wspomnieć, że produkcja studia Insomniac Games jest dostępna tylko na PlayStation 4, a gra zaliczyła w zeszłym tygodniu spadek sprzedaży aż o 42%. Pomimo tego najnowszej części serii TR nie udało się przebić tej produkcji. Na dalszych pozycjach możemy znaleźć takie gry jak NBA 2K19 z premierą 15 września oraz Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy.

Jak SotTR wypadło na tle poprzednich części serii? Shadow sprzedało się o 25% lepiej od Rise of the Tomb Raider w pierwszym tygodniu od debiutu. Należy jednak pamiętać, że RotTR było grą z czasową wyłącznością na platformie Xbox One. W porównaniu do pierwszej części rebootu w 2013 roku gra sprzedała się o 70% gorzej, jednak rynek gier w wydaniu cyfrowym nie był wtedy tak silny jak obecnie, przez co faktyczna różnica jest ciężka do oszacowania.

Wnioski? Shadow of the Tomb Raider to zdecydowanie najlepsza odsłona serii od wielu lat, z czym zgadza się większość fanów. Gra była bardzo intensywnie promowana w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jednak nie została ona gorąco przyjęta przez recenzentów  i nie udało się jej odnieść sukcesu na miarę Spider-Mana, a także znacznie przebić Rise of the Tomb Raider mimo dostępności na trzech platformach od premiery. Winą na pewno można obarczyć słabe materiały promocyjne zaprezentowane podczas tegorocznych targów gier E3, pozorną wtórność rozgrywki widoczną na przedpremierowych gameplayach oraz czasową wyłączność Rise of the Tomb Raider przez, którą część graczy całkowicie zrezygnowała z serii.

Dzisiaj oficjalna premiera SotTR! Znamy cenę przepustki sezonowej

Oficjalna premiera Shadow of the Tomb Raider jest tak naprawdę za nami na wszystkich platformach, bo dzisiaj o godzinie 18:00 również na Steamie gra została odblokowana dla posiadaczy podstawowej wersji. Gracze z edycją Croft Edition lub Digital Deluxe mają dostęp do niej już od dwóch dni.

Wraz z premierą na PC poznaliśmy cenę przepustki sezonowej, dającej dostęp do przyszłych DLC (7 grobowców wyzwań; 7 strojów, broni i umiejętności; poboczne misje fabularne) które mają się pojawiać co miesiąc aż do kwietnia przyszłego roku. Cena za przepustkę na Steamie to 125,90zł i jest ona już dostępna do kupienia. Jeśli chodzi o przedpremierową zawartość Croft Edition (dwa stroje i dwie bronie) i Digital Deluxe (jeden strój, jedna broń oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa z gry) to również można je już dokupić do podstawowej wersji gry, kolejno za 32,90zł i 49,90zł. Koszt przepustki sezonowej mieści się w normie, natomiast jeśli chodzi o zawartość edycji rozszerzonych to ceny są naszym zdaniem trochę przesadzone.

Na koniec chcielibyśmy zaprosić was ponownie do naszej recenzji Shadow of the Tomb Raider bez spoilerów tutaj.

 

 

Zdobądź złote bronie w Shadow of the Tomb Raider!

Premiera Shadow of the Tomb Raider dla gry w edycji Croft i Digital Deluxe już nastąpiła, więc tak jak w przypadku poprzedniej części serii, przyszedł czas na pierwszą społecznościową aktywność, dzięki której można uzyskać zupełnie nowe przedmioty w grze. Na oficjalnej stronie serii Tomb Raider pojawiła się możliwość zdobycia czterech broni w SotTR w złotych wersjach! W zakładce „Home” dodano nowe okienko prezentujące wszystkie z nich. Jedynym warunkiem otrzymania broni jest polubienie lub zaobserwowanie poszczególnych profilów serii w mediach społecznościowych.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać bronie w grze:

  1. Upewnij się, że posiadasz konto Square Enix połączone z grą,
  2.  Na stronie TombRaider.com zaloguj się na konto Square Enix lub Steam,
  3. Kliknij „Claim Reward” i postępuj zgodnie z instrukcjami.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.