Cena Rise of the Tomb Raider na PC może zachęcać do piractwa

Poprzedni post poświęciliśmy informacji, iż Rise of the Tomb Raider na komputery pojawił się na nielegalnych stronach internetowych. Niewątpliwie jest to przykra wiadomość, ponieważ oznacza, że program, który miał uchronić gry przez piractwem okazał się zawodny.

Wydawca, Square Enix może czuć wielki zawód, gdyż od teraz będzie zauważać mniejszy przychód ze sprzedaży swoich gier, chronionych dotąd przez program antypiracki jakim jest Denuvo.

 

Dzisiaj będąc na zakupach w jednym z hipermarketów, zauważyłem, że Rise of the Tomb Raider jest w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się gier na PC. Opakowanie gry zostało wyróżnione i znajduje się na 4.miejscu popularności. Cieszy ten fakt, jednak wpatrując się w szczegóły optymizm ten niestety bardzo szybko opada. A przyczynia się do tego informacja o cenie.

12

Rise of the Tomb Raider na PC miał swoją premierę 29 stycznia bieżącego roku. Od tego czasu minęło ponad pół roku. Można by przypuszczać, iż jest to dosyć długi okres, aby cena gry znacząco się obniżyła. Bynajmniej! Gra nadal kosztuje prawie 180 złotych, co jest niezwykle wygórowaną ceną. Z pewnością nie zachęca do kupna. Prawdopodobnie wielu graczy komputerowych jest oburzonych tak wysoką stawką, pamiętając przy tym, iż ceny nowych gier na PC oscylowały do 150 złotych!

Cena za Rise of the Tomb Raider jest zadziwiająco bardzo wysoka! Jeśli nie dostosuje się jej do realiów, chociażby naszego kraju, spore gremium graczy wybierze nielegalne dojścia do gier, co teraz jest ułatwione.

Czy może to zachęcać do piractwa?

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.