Crossy Raider, czyli kiedy Jones spotyka Larę

Crossy Raider to gra na androida i iOS, w której można wcielić się w wiele znanych postaci ze świata komiksów, gier czy filmów. Wśród nich znajduje się nie kto inny, jak Lara Croft.
Crossy-Raider
Warto nadmienić, iż wybór bohaterów naprawdę jest zadziwiająco duży. Prócz Lary czy Indiana Jonesa można wybrać Jacka Sparrowa z Piratów z Karaibów, Iron Mana, Spider Mana, Batmana, Kapitana Amerykę czy Vadera! Ogólnie postaci jest 49.
unnamed
Postacie wyglądają dosyć zabawnie, ponieważ zostały stworzone na wzór tych z Minecrafta, czyli poddane zostały „klockowatości”. Zresztą cały Cross Raider jest zrobiony głównie z kwadratów, przez co może pod tym względem kojarzyć się z grą studia Mojang.
apkmodfree
 
Sama gra to czysta zręcznościówka. Zadaniem gracza jest przemierzenie planszy naszpikowanej przeróżnymi pułapkami. Aby jeszcze bardziej umilić rozgrywkę (czyt. utrudnić), przebieg trasy jest ograniczony czasowo. Kamera samoczynnie zmierza do przodu i w momencie, kiedy sterowana przez nas postać jest w bezruchu, po pewnym czasie ginie.
1440127939_bricky-raidera
Niewątpliwym plusem tego programu jest jego cena – czyli 0 złotych. Dodatkowo bardzo sympatycznie przedstawione są sami bohaterowie. Z chęcią kupiłbym sobie taką małą figurkę Lary, która niewinne zerka swymi kwadratowymi oczkami, umiejscowionymi na kwadratowej główce :> Wiem, przesadzam ze zdrobnieniami i opisem, ale naprawdę taka postać Lary jest urokliwa. Myślę, że wizualnie gra też może się podobać. Jest kolorowa, z ekranu wydobywa się kaskada wielu przyjemnych barw.
Z plusów bynajmniej tyle…
3_bricky_raider_crossy
Niestety gra ma bardzo dużo wad. Sterowanie jest kiepskie, mało intuicyjne.  Na ekranie bardzo dużo się dzieje, a czas jest ograniczony. Natomiast samo życie tylko jedno. To wszystko wg mnie czyni wyśrubowany poziom trudności.
Z uwagi, że Crossy Raider udostępniona jest za darmo, korzysta z opcji płatności. Stąd natychmiast da się zauważyć logikę tego typu produkcji, a mianowicie chcesz grać komfortowo- płać! Nawet za granie innymi postaciami niż Larą czy Indianą trzeba zapłacić!
Muszę wspomnieć też o wszędobylskich reklamach, które są wręcz irytujące!
2XD8MN
Ktoś może się zastanowić, jak to możliwe, że w takiej „gierce” jest tyle znanych postaci. Czy Square Enix wyraził zgodę na wykorzystanie wizerunku Lary? Podejrzewam, że nie. Na przykład Batman ma nazwę Bat Boy, tak samo Spider Man czy inne. Lara Croft czy Indiana Jones są nazwani wyłącznie po imieniu. Oczywiście chodzi jedynie o skojarzenia.
Zamieszczamy krótki gameplay, abyście mogli sprawdzić, czy warto się tym tytułem zainteresować.
https://www.youtube.com/watch?v=k7o026yPaLA
You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.