Crystal Habit Podcast #17 – najważniejsze szczegóły

Wraz z kolejnym podcastem, możemy dowiedzieć się kilku informacji o grze zza kulis. W pierwszej części Meagan Marie rozmawia z dwoma przedstawicielami Crystal Dynamics, odpowiedzialnych za singleplayer, jak i multiplayer. Nic nowego raczej się nie dowiadujemy, twórcy tłumaczą ogólne założenia niedawno ujawnionych trybów gry, mówią o pułapkach i dostępnych mapach. Warto wspomnieć, iż mapy w trybie multiplayer nie są wyciągnięte z kampanii pojedynczego gracza i są całkowicie unikatowe.

Karl mówi też więcej o tym, dlaczego nie ma dema. Nie zostaje wydane, ponieważ Crystal Dynamics nie chcą wyciągać z gry żadnego fragmentu, który mógłby zepsuć rozgrywkę. Ekipa chce, by gracze w nowego Tomb Raidera zaczęli rozgrywkę od „Dnia Pierwszego”, od samego początku, by brnęli dalej w historię samemu. Nie ma sensu wyciągać byle którego fragmentu z gry, dla przykładu po pierwszym zabójstwie Lary, gdzie walczysz z ludźmi, nie wiesz kim są, jakie są ich zamiary.

Po premierze dostępny będzie soundtrack gry osobno do kupienia w cyfrowej wersji (do pobrania), oprócz możliwości zdobycia dołączanej do zestawu edycji kolekcjonerskiej składanki. Ważną informacją jest przede wszystkim to, że soundtrack w kolekcjonerkach zawiera tylko 11-12 utworów, podczas gdy całkowity zestaw posiada ich 16. Wszystkie 16 będą do kupienia właśnie po premierze gry na odpowiedniej stronie internetowej zajmującej się sprzedawaniem takich rzeczy. Mimo wszystko, każdy utwór można pobrać osobno, więc będzie można „dociągnąć” brakujące tracki.

Przypominamy, że Lara w rzeczywistości miała szukać zaginionej floty Khubilai Chana (w naszym dziale po lewej jeszcze widnieją o niej informacje). Zdecydowano się jednak na zmianę historii w kierunku poszukiwań wyspy Yamatai (Zaginionego Królestwa Himiko). Dlaczego? Wyspa Yamatai po prostu okazała się bardziej interesująca, lepiej wpasowała się w wizję studia gry. Gdyby zostali przy flocie, Lara właściwie by jej nie odnalazła. Zmieniając cel wyprawy na królestwo wielkiej królowej Himiko, Lara ląduje dokładnie na odpowiedniej wyspie (początkowo o tym nie wiedząc), co doda tajemniczości całej fabule.

To na tyle, jeśli chodzi o już siedemnasty epizod Crystal Habit Podcast. W całości przesłuchać go możecie TUTAJ.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.