Data premiery RotTR na PC potwierdzona!

Od paru tygodni docierały do nas różne pogłoski z różnych sklepów internetowych na temat daty premiery gry. Ostatecznie Crystal Dynamics i Square Enix potwierdzają, że gra zostanie wydana na komputerach w wersji cyfrowej 28 stycznia 2016 roku! Co więcej potwierdzono również, że wydawcą wersji pudełkowej w Polsce będzie ponownie firma Cenega, a premiera będzie miała miejsce dzień później czyli 29 stycznia.

Podstawowa gra ma kosztować 59,99 dolarów (około 240zł!!!) na Steamie, a wersja Deluxe Edition zawierająca Season Pass i wszystkie dotychczasowy DLC wraz z Baba Yaga: The Temple of the Witch 89,99 dolarów (360zł). Dodatkowo dostaniemy możliwość zakupu tzw. Collector’s Edition, która będzie zawierać w sobie Deluxe Edition, figurkę Lary, replikę naszyjnika Lary oraz Steel Case – cena wyniesie 149,99 dolarów, czyli około 600zł!

rottr_beautyshot_pc_allratings_mature_sm

Collector’s Edition

 Wersja PC gry Rise of the Tomb Raider to kolejny etap naszego bardzo udanego partnerstwa i współpracy z firmą Microsoft, zapoczątkowanego wydaniem gry na konsole Xbox One oraz Xbox 360” powiedział Scot Amos, szef studia Crystal Dynamics.

– Gracze PC stanowią silną i oddaną społeczność, więc jesteśmy przekonani, że przyjmą z otwartymi ramionami wersję gry przygotowaną na ich platformę” powiedział Ron Rosenberg, szef studia Crystal Dynamics.

Dowiedzieliśmy się również, że nad Rise of the Tomb Raider w wersji na PC pracowało Nixxes Software, które było wcześniej zachwalane za pracę nad grą w wersji na Xbox 360. Jak mówią twórcy gra będzie oferować wsparcie dla rozdzielczości 4K i będzie działać na Windows 10, ale również na starszych systemach:

– System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 ze wsparciem DirectX 11
– Procesor: Intel Core i3-2100 lub odpowiednik AMD
– Karta graficzna: Nvidia GTX 650 (2 GB) lub AMD HD7770 (2 GB)
– Pamięć RAM: 6 GB
– Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 10.0
– Wolne miejsce na dysku twardym: 25 GB.

Zaprezentowano również pierwsze screeny z wersji pecetowej:

Pudełko gry

Pudełko gry

 

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.