Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tomb Raider: The Last Revelation - temat ogólny
08-05-2012, 11:07 PM,
#2
RE: Tomb Raider: The Last Revelation - temat ogólny
TOMB RAIDER: THE LAST REVELATION by alFa

Gra, podobnie jak Chronicles, stanowi pewną opozycję w stosunku do klasycznej trylogii TR, chociażby ze względu na grafikę. Gra wywołała u mnie uczucie ciekawości. Nie był to być może zachwyt związany z trylogią Crystalsów, ale chyba każdy fan miewa to spontaniczne wiercenie w brzuchu: "a co będzie dalej?"

Nie jestem grafikiem, więc nie wypowiem się w tej kwestii. Jedyne co mi pozostaje to podzielić się refleksjami na temat czwartej odsłony przygód Lary. Po raz pierwszy zetknąłem się z postacią Lary-dziecka. Obecność mentora Von Croya wzbudziła we mnie poczucie zaufania, jednak bardzo szybko zaakceptowałem jego dwulicowość. Ogromne gmaszyska, podziemia jakiegoś grobowca, niesamowite barwy, bądźmy szczerzy - barwy bardzo ciepłe, wręcz czasami jaskrawe, rozbudowana fabuła, różnorodność formy akcji, bronie, pojazdy, filmiki, dla których ludzie tacy jak ja siedzą godzinami by po raz kolejny ujrzeć Larę w kolejnej cutscence - całość jest swoistym klasycznym narkotykiem.

Co do ulubionych planszy - myślę że z pewnością (jak dla większości fanów) będą to te począwszy od Aleksandrii, poprzez malownicze wybrzeża, Katakumby, biblioteka, cudowna świątynia Isis. Późniejsze levele związane z uprowadzeniem Jeana Yvesa były okropnie denne.

Aha - rozczarowałem się na samiutkim końcu, podejrzewałem że Seta należy zniszczyć walką na otwartym polu, a tymczasem trzeba było zwiewać. Później pisarz Mike Resnick wspominał jednak o walce - jako pisarz mógł sobie pozwolić na chwile fantazji.

Znienawidzone momenty: bezspornie żuki, skorpiony i wszystko, co nie było ludzkie a żyło i miało wąty do pani Archeolog. Poziom zagadek: na 6 z plusikiem!
Nieee INVICIBLE Nieee


Wiadomości w tym wątku
RE: Tomb Raider: The Last Revelation - temat ogólny - alFa - 08-05-2012, 11:07 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości