Graham King: „Inspirujemy się filmem o małpach.”

Portal Digital Spy informujący branżę o różnorakich nowościach w showbiznesie poinformował, że producent najnowszego filmu o Larze Croft inspirował się Rise of the Planet of the Apes (pol. Geneza planety małp), filmem o małpach w roli głównej. Jest to reboot serii fantastycznych filmów „Planeta małp” zapoczątkowanych w 1968 roku. Reboot ten mówi, iż we współczesnym San Francisco opracowany został lek na Alzheimera. Testowana na zwierzętach szczepionka spowodowała skutki uboczne, którym był szympans, zrodzony z szympansicy, z jednej z wielu testowanych zwierząt. Okazuje się, że szympans wykazuje się wysokim ilorazem inteligencji. Zapoczątkowało to serię dziwnych zachowań, które doprowadzą do dominacji małp na ludźmi.

Graham King, producent najnowszego filmu Tomb Raider (w kinach w 2013 roku), otrzymał już gotowy scenariusz od Marka Fergusa, Hawka Ostby’ego (scenarzystów między innymi Iron Mana, pracujących aktualnie nad filmowym restartem serii TR). Jak mówi:

Podchodzimy do scenariusza bardzo twórczo. Rozmawiamy z reżyserami, by następnie przesłuchać wiele, wiele 25-30-letnich dziewcząt pragnących zagrać Larę Croft.

Zapytany także o swoje podejście do nowego filmu z Tomb Raider w tytule wypowiada się w ten sposób:

Dla mnie to trochę jak wynajdywanie koła na nowo. Wracamy gdzieś, gdzie ona nie była jeszcze „tą” Larą Croft, to bardziej emocjonalna część jej charakteru. Jest w poszukiwaniu swoich źródeł. Jednym z moich ulubionych filmów tego roku jest Geneza Planety Małp i ich sposób na zrestartowanie tej marki. Myślę, że to fantastyczne i zaczerpnąłem wiele inspiracji z tego filmu do nowego Tomb Raidera.

Nam pozostaje cieszyć się, że scenariusz jest już ukończony. Powinniśmy się także cieszyć z innego powodu – z wypowiedzi Kinga możemy wywnioskować, że nie tylko przypatrują się sławnym aktorkom, ale także przesłuchiwane będą inne, te mniej znane. Kto wie, może nowy film z serii Tomb Raider wypromuje nową gwiazdę?

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.