Ile kosztuje produkcja Shadow of the Tomb Raider?

W wywiadzie udzielonym serwisowi GameIndustry.biz główny programista David Anfossi, który jest także szefem studia Eidos Montreal wspomniał o budżecie jaki zostanie przeznaczony na grę Shadow of the Tomb Raider. Okazuje się, że produkcja najnowszej przygody Lary Croft pochłonie około 75-100 milionów dolarów, a wliczając w to działania marketingowe kwota ta może sięgnąć nawet 135 milionów. Wspomniana kwota jest wyjątkowo duża jak na grę przeznaczoną dla jednego gracza. Produkcje oferujące tryb online z reguły są łatwiejszym źródłem zarobku niż fabularne, jednak programista zapewnia, że studio skupia się na narracji przy czym pozwalają sobie także na przeprowadzanie malych eksperymentów z trybem sieciowym:

„Przeprowadzamy testy, uczymy się i pracujemy nad tym, aby zastosować to w naszych grach, ale musimy myśleć o fanach. Zabawa online nie musi oznaczać trybu wieloosobowego. Mogłaby, aczkolwiek może to być też coś innego, doświadczenie dla pojedynczego gracza, ale online.”

W grze ma pojawić się tryb współpracy (co-op), a także możemy spodziewać się misji online – Wypraw tak jak miało to miejsce w Rise of the Tomb Raider.

Więcej na temat trybu co-op oraz innych funkcji sieciowych w Shadow of the Tomb Raider być może dowiemy się już podczas E3 2018, które wystartuje równo za miesiąc! Podczas tego samego wydarzenia pojawi się pierwszy zwiastun prezentujący rozgrywkę.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.