Przeciwnicy

W grze możemy spotkać dwa rodzaje przeciwników: zwykły jak i tzw. ognisty. Ci drudzy różnią się tym, że ich liczba żyć jest nieskończona. Zabicie ich przy pomocy pistoletów, włóczni czy poprzez zgniecenie kulą lub kolumną, jedynie zatrzymuje ich na kilka tur po czym ponownie wracają do życia. Warto wspomnieć, że w momencie, w którym ognisty przeciwnik chce się odrodzić, a na tym samym polu stoi kolumna lub sama Lara Croft to nie mają wtedy takiej możliwości. Wróg będzie ponawiał próbę powrotu do życia aż do momentu, w którym pole, na którym się znajduje będzie wolne.  Wszyscy przeciwnicy oprócz wielkiego węża wykazują strach przed ogniem i gdy zbliżymy się do nich z pochodnią, zaczynają się od nas oddalać jeśli mają taką możliwość.

Wąż


Wąż jest najłatwiejszym przeciwnikiem w grze. Zawsze odwrócony w jednym kierunku, nie przemieszcza się (chyba, że zmusimy go do tego przy pomocy pochodni). Jest w stanie nas zaatakować tylko i wyłącznie w momencie, w którym znajdziemy się na polu obok, a jego wzrok jest wymierzony właśnie w stronę tego pola.

Pająk


Pająk jest trudniejszym przeciwnikiem niż wąż. Zmienia on swoje położenie za każdym razem gdy my wykonamy swój ruch. Jednak cały czas porusza się po tej samej linii w jedną i drugą stronę, co dość łatwo jest wykorzystać przeciwko niemu. Potrafi poruszać się po ścianach. Jest dla nas zagrożeniem, gdy znajdziemy się na pobliskim polu, w którego kierunku zmierza.

Jaszczurka


Jaszczurka jest najtrudniejszym przeciwnikiem w grze. Nie zmienia ona swojej pozycji chyba, że znajdziemy się na polu z nią sąsiadującym lub drugim z kolei, pod warunkiem, że jest skierowana w naszą stronę. Kiedy ujrzy naszą postać zaczyna za nami podążać, nie porusza się tylko po jednej linii, potrafi przemieszczać się po ścianach, zawsze zmierza w naszym kierunku idąc dokładnie tą samą drogą, którą wcześniej wybraliśmy. Jeśli nie mamy możliwości zabicia jej np. przy pomocy pistoletów podchodząc do niej z boku, przydatne mogą się okazać różne elementy otoczenia. Jaszczurka gubi nasz trop w momencie, w którym na jej drodze staje jakiś obiekt (np. kolumna) lub kiedy zostaje zrzucona z półki lub ściany

Wielki wąż


Wielki wąż jest przeciwnikiem, którego możemy spotkać wiele razy w ciągu rozgrywki. Niejednokrotnie uniemożliwia nam osiągnięcia celu, jednak do najbardziej bezpośredniego starcia dochodzi w zakończeniu gry. Zwykła broń nie jest w stanie go zranić, możemy jedynie wykorzystać elementy otoczenia. W końcowym etapie atakuje tylko i wyłącznie w zasięgu 5 pól w linii prostej.

Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.