LARA CROFT AND THE GUARDIAN OF LIGHT

Lara Croft and the Guardian of Light to przygodowa gra akcji z tytułową panią archeolog w roli głównej, występującą dotychczas wyłącznie w produkcjach wchodzących w skład serii Tomb Raider. Opisywana część jest dystrybuowana wyłącznie cyfrowo.

W odróżnieniu od gier z cyklu Tomb Raider, w których obserwowaliśmy rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby i działaliśmy w pojedynkę, w Lara Croft and the Guardian of Light dostępny jest jedynie rzut izometryczny, a esencję zabawy stanowi kooperacja, ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, by drugą postacią kierowała sztuczna inteligencja. Oprócz wspomnianej Lary Croft, w grze pojawi się również mag Totec. W duecie zajmą się oni poszukiwaniem tajemniczego artefaktu Mirror of Smoke, wykorzystując swoje unikatowe zestawy umiejętności tak, by móc wzajemnie się uzupełniać.

Charakter rozgrywki nie uległ zmianie. Nadal mamy do czynienia ze zręcznościową platformówką, podczas której zajmujemy się eksploracją lokacji (np. katakumb), rozwiązywaniem zagadek logicznych oraz walką z napotkanymi przeciwnikami, wśród których pojawią się hordy umarłych wojowników, salamandry – pokonując je dotrzemy w końcu do głównego wroga, czyli ducha Xoxolta, wyposażonego w umiejętność przejmowania kontroli nad innymi duchami. Do unicestwiania intruzów Lara Croft wykorzystuje dwa rodzaje broni z nielimitowaną amunicją, a Totec włócznie, które ułatwiają uzyskanie dostępu do kolejnych pomieszczeń.

Poza trybem dla pojedynczego gracza, w Lara Croft and the Guardian of Light dostępny jest również multiplayer za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu.

Encyklopedia Gram.pl

 

GALERIA


 

SOUNDTRACK


Zapraszamy na nasz kanał YouTube >tutaj<.

 

DANE TECHNICZNE


Data premiery: 29 września 2010

Platformy: Xbox360, PlayStation 3, PC

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

  • system operacyjny Windows XP lub Vista
  • processor Intel 3+ GHz lub 2,5+ GHz AMD
  • 1 GB RAM (XP), 2 GB RAM (Vista)
  • karta graficzna GeForce 6800 lub lepsza bądź Radeon 1300 XT lub lepsza
  • 7 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c

 

Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.