Lara Croft and the Guardian of Light

STRONA GŁÓWNA | SCREENY | SOUNDTRACK | DANE TECHNICZNE

Lara Croft and the Guardian of Light to przygodowa gra akcji z tytułową panią archeolog w roli głównej, występującą dotychczas wyłącznie w produkcjach wchodzących w skład serii Tomb Raider. Opisywana część jest dystrybuowana wyłącznie cyfrowo.

W odróżnieniu od gier z cyklu Tomb Raider, w których obserwowaliśmy rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby i działaliśmy w pojedynkę, w Lara Croft and the Guardian of Light dostępny jest jedynie rzut izometryczny, a esencję zabawy stanowi kooperacja, ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, by drugą postacią kierowała sztuczna inteligencja. Oprócz wspomnianej Lary Croft, w grze pojawi się również mag Totec. W duecie zajmą się oni poszukiwaniem tajemniczego artefaktu Mirror of Smoke, wykorzystując swoje unikatowe zestawy umiejętności tak, by móc wzajemnie się uzupełniać.

Charakter rozgrywki nie uległ zmianie. Nadal mamy do czynienia ze zręcznościową platformówką, podczas której zajmujemy się eksploracją lokacji (np. katakumb), rozwiązywaniem zagadek logicznych oraz walką z napotkanymi przeciwnikami, wśród których pojawią się hordy umarłych wojowników, salamandry – pokonując je dotrzemy w końcu do głównego wroga, czyli ducha Xoxolta, wyposażonego w umiejętność przejmowania kontroli nad innymi duchami. Do unicestwiania intruzów Lara Croft wykorzystuje dwa rodzaje broni z nielimitowaną amunicją, a Totec włócznie, które ułatwiają uzyskanie dostępu do kolejnych pomieszczeń.

Poza trybem dla pojedynczego gracza, w Lara Croft and the Guardian of Light dostępny jest również multiplayer za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu.

Encyklopedia Gram.pl

Zobacz GALERIĘ screenów z gry.