To Microsoft wyda Rise of the Tomb Raider, nie Square Enix [update – oficjalne stanowisko SE]

Na pytanie zadane przez jednego z fanów Tomb Raidera o to, czy to Microsoft będzie wydawcą nowej gry z serii , szef działu marketingowego Xboxa odpowiedział twierdząco: „Tak, my będziemy wydawać Rise of the Tomb Raider”.

Wygląda na to, że Microsoft naprawdę polubił naszą ukochaną serię. Nie tylko zapłacił ogromne pieniądze za ekskluzywność najnowszej odsłony, lecz także odsunął oryginalnego wydawcę i woli, by Rise of the Tomb Raider był coraz bardziej rozpoznawalny jako gra spod szyldu Microsoftu.

Czy to dobrze? Przypomnijmy, że Microsoft także był wydawcą Ryse, czy Dead Rising 3. Obie gry pojawiły się po roku czasu na PC, ale nie na inne konsole. Studio Crytek (twórcy Ryse) potwierdzili, że jeśli chcą, mogą stworzyć następną grę z serii Ryse i opublikować ją na PS4.

Co do samego Ryse, nic nie zostało sprecyzowane. Być może Microsoft zabezpieczył się na parę lat, jeśli chodzi o Ryse, albo po prostu wykupił całą produkcję i rozporządza nią według własnego „widzimisię”. W przypadku Rise of the Tomb Raider wiemy, że gra jest exclusivem tylko przez pewien okres. Niestety najgorszą rzeczą w tym wszystkim jest to, że nie wiemy, czy czas, na jaki gra pozostanie na wyłączność Microsoftu dłuży się w latach, czy miesiącach. 🙁


Update:

Square Enix postanowiło przedstawić swoją opinię w sprawie Microsoftu będącego wydawcą ROTTR.

„Zgadza się, to Microsoft będzie wydawcą ‚Rise of the Tomb Raider’ na Xboksie. Microsoft od zawsze widział ogromny potencjał w Tomb Raiderze oraz stanie za grą z jeszcze większym wsparciem podczas procesu tworzenia, promowania i wydawania jej, co jak wierzymy, będzie kolejnym krokiem w budowaniu marki Tomb Raider jako największej w przemyśle growym.”

Cóż.

stahp

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.