Rewelacyjne oceny Rise of the Tomb Raider!

W końcu! Z dniem dzisiejszym skończyło się embargo na recenzje gry – nastąpił więc wysyp artykułów od serwisów zajmujących się z grami i materiałów wideo od wszelakich youtuberów.

No więc jak te wrażenia? Zniewalające! Na podstawie póki co 56 recenzji różnych dziennikarzy z branży, gra w serwisie Metacritic uzyskała wynik aż… 87/100! Oto kilka cytatów z różnych recenzji:

„Rozwijając umiejętności Lary, przystosowujesz ją do swojego stylu gry. Każdy wydany na to punkt sprawiał mi frajdę[…]Poziom wyzwania w walce ciągle rośnie, zmuszając cię do wymyślania nowych strategii. Nie zakładaj, że zawsze wszystko będziesz mieć pod ręką. Czasem używanie specjalnych strzał (np. zatrutych) będzie najlepszą opcją, w innych momentach musiałbyś być szalony, by nie skonstruować kilku bomb, by pozbyć się wrogich fal. Całość jest dobrze wyważona, regularnie będziesz przeskakiwać pomiędzy wspinaczką, walką i eksploracją.

Kimberley WallaceGame Informer, ocena: 9,5. Tłumaczenie: Polygamia”

Przyjemnym powrotem do starej tradycji, Rise w zasadzie błaga cię o eksplorowanie tych wszystkich lokacji. Jedne są małe, inne tak duże, że przypominają prawdziwe otwarte środowisko. Grobowców z wyzwaniami nie brakuje, ale muszą zostać wpierw odkryte zanim będziesz mógł spróbować je zaliczyć i zdobyć nagrody. Oparte w całości na zagadkach, spodobają się fanom, którzy czuli, że seria zbytnio oddaliła się od swoich korzeni.

Tom OrryVideogamer, ocena: 9. Tłumaczenie: Polygamia”

Rise of the Tomb Raider jest kolejną ciekawą i nowoczesną odsłoną przygód Lary. Kampania, mimo lekkiej sztampowości, jest wyjątkowo pochłaniająca i pełna ciekawych scen pojawiających się nawet po napisach końcowych. Widać, że twórcy z Crystal Dynamics mają zamiar w perspektywie nadal rozwijać serię, a nowa gra jest dowodem, że to słuszna droga.

Łukasz WinkelEurogamer.pl, ocena: 9

A jak wyglądają oceny pozostałych serwisów? Oto lista tych najpopularniejszych:

(spis Polygamia.pl)

Czas zatem na wnioski. Co się podobało najbardziej, a co najmniej? Zacznijmy od tego, że większość recenzentów chwali grafikę – szczególnie model Lary, jej animacje, jakość, szczegóły. Podkreślane jest jednak, iż w niektórych momentach wcale nie czuć powiewu nowej generacji, a włosy Lary niestety, ale żyją własnym życiem.

Według wielu osób, zaletą jest także pozostanie przy wielu rozwiązaniach znanych z poprzedniczki. Z jednej strony niektórzy woleliby o wiele więcej nowości i zmian, z drugiej jednak są tacy, którzy uważają, że jest dobrze tak jak jest, a wprowadzone nowości sprawiają, że gra się jeszcze lepiej niż ostatnio.

Jedną z widocznych wad produktu jest niestety sztampowa i przewidywalna fabuła, której autorką jest Rhianna Pratchett, córka słynnego Terry’ego Pratchetta. Rhianna zajmowała się także historią opowiedzianą w Tomb Raider 2013, której również zarzucano kiepską jakość. Ponownie postacie nie mają zbyt wiele ciekawego do powiedzenia, są bardzo schematyczne i sztywne. Chwali się jednak rozwój Lary – tutaj mało kto miał cokolwiek do zarzucenia.

Zapraszamy do przeczytania podrzuconych przez nas recenzji w całości. Na naszą będziecie musieli trochę poczekać – aż do przyszłego tygodnia. Bardzo miło widzieć, że gra się udała, i zbiera tyle pozytywnych ocen. Nie ma co się dziwić – jeszcze przed premierą zapowiada się smakowicie. Amerykańskim fanom w Rise of the Tomb Raider przyjdzie grać już jutro, natomiast my, europejczycy, musimy czekać aż do piątku, 13 listopada.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.