Rise of the Tomb Raider wielką porażką?

Mamy za sobą ponad dwa tygodnie od premiery Rise of the Tomb Raider na Xbox 360 oraz Xbox One, a więc czas na pierwsze oficjalne wyniki sprzedaży.

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o bardzo słabych wynikach sprzedaży gry w Wielkiej Brytanii. Wynik globalny nie wygląda niestety lepiej, bo jak informuje serwis VGCartz na tę chwilę gra rozeszła się w nieco ponad 301,028 egzemplarzach. Rozkład sprzedanych egzemplarzy wygląda następująco:

  • Xbox One – 229,742 kopii (76%)
  • Xbox 360 – 71,286 kopii (24%)

Wnioski? Wykupienie czasowej ekskluzywności przez Microsoftu mogło nie być zbyt dobrym ruchem. Liczono na znaczy wzrost zainteresowania produkcją w porównaniu do poprzedniej części m.in. ze względu na kosztującą wiele milionów promocję RotTR. Gra nie sprzedała się w ilości w jakiej oczekiwał Microsoft, a co więcej sam Xbox One nie cieszy się dużą sprzedażą, co też może mieć wpływ na tą sytuację. Mimo wszystko, przedstawiony wyniki nie powinien być zaskoczeniem, bo gra została wydana tylko na dwie platformy. Pozostaje poczekać do przyszłego roku na premierę gry na PC oraz PlayStation 4, która powinna znacznie podnieść ogólną sprzedaż gry.

c0nrad

View more posts from this author