Roar Uthaug zostaje reżyserem nowego filmu TR!

Po raz pierwszy o nowym filmie z serii słyszeliśmy już w 2010 roku. Od tamtej pory wielokrotnie zmieniano osoby odpowiedzialne za produkcję. Ostatecznie jednak MGM oraz Warner Bros. połączyli siły, i w ten sposób powstaje nie nazwany jeszcze dokładnie obraz kinowy z serii Tomb Raider.

Najnowsze potwierdzone informacje mówią, że rola reżysera przypadła panu o dźwięcznym imieniu i nazwisku – Roar Uthaug (na grafice powyżej). Poza tym, jak się okazało, poprzedni scenariusz prawdopodobnie ponownie trafił do kosza. To już byłby drugi raz w “historii” owego filmu – teraz mówi się o Genevie Robertson-Dworet, która ponoć jest już w trakcie rozmów ustalających projekt – to ona ma właśnie napisać scenariusz.

Co ciekawe, nowy film Tomb Raider byłby debiutem Uthauga w kontekście anglojęzycznych produkcji. Poprzednio w swoim ojczystym kraju – jakim jest Norwegia – reżyserował Cold Prey (horror thriller), Magic Silver – przygodowy film dla dzieci, a także Escape czy Wave. Ten drugi opowiada o tsunami uderzającym w Norwegię. Ów dzieło zostało nominowane do nagrody “najlepszy film obcojęzyczny” przez Academy Awards.

Pozostaje nam teraz tylko czekać na obsadę. Mamy już wytwórnie (MGM & Warner Bros.), producentów, prawdopodobną scenarzystkę i reżysera. Kim więc będzie aktorka, która ma zagrać pannę Croft? Kogo obstawiacie, kogo chcielibyście zobaczyć? Podzielcie się w komentarzach!

c0nrad

View more posts from this author
  • Eryk

    Camilla Luddington 🙂