Endurance Mode

“Zdana na własne siły w dzikich leśnych ostępach, Lara musi stać się myśliwym, poszukiwaczem i konstruktorem, by przetrwać, zmagając się w dzień z żywiołami, a w nocy walcząc z groźnymi przeciwnikami, zarówno ze świata ludzi, jak i zwierząt. To ostateczna próba: kobieta kontra dzika przyroda, w której Lara musi wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i przetrwać jak najdłużej wśród niekończących się, bezwzględnych krajobrazów. Ogień zużywa zapasy drewna, zimno zabija nieprzygotowanych wędrowców, pożywienie przywraca zdrowie, a wszystko trzeba samodzielnie schwytać, znaleźć lub wytworzyć. Zaczynasz, nie mając nic i wszystko musisz znaleźć. Rzuć znajomym wyzwanie i spróbuj przetrwać najdłużej, wspinając się na szczyty rankingów, by zdobyć tytuł Mistrza surwiwalu.”

OPIS


Endurance Mode jest to płatne DLC dodane do gry Rise of the Tomb Raider, które zostało wydane 29 grudnia 2015 roku na Xbox One, Xbox 360, 28 stycznia 2016 roku wraz z premierą na PC oraz 11 października 2016 roku na PlayStation 4 wraz z premierą gry na tej platformie. Dodatek skupia się tylko i wyłącznie na elementach surwiwalowych i nie jest związany w jakikolwiek sposób z fabułą głównej części gry. Zawiera również nowy strój i broń. 

W trybie wytrzymałości tak jak i w normalnej grze możemy wybrać poziom trudności: poszukiwacz przygód, tomb raider, weteran, twardziel. Każdy z poziomów daje nam premię do punktów mniejszą lub większą w zależności od wybranego poziomu. Na przykład na poziomie „Poszukiwacz przygód” premia za zabójstwo wynosi 0,5x, a na poziomie „Weteran” już 2x. Rozpoczynając grę zostaje nam przedstawiony również pakiet wyzwań, które możemy, ale nie musimy wykonać. Ostatnim elementem przed rozpoczęciem gry jest wybór kart, które mogą ułatwić nam grę lub też ją utrudnić (przykładowa karta: „Nic nie zostało. Brak amunicji do zebrania”). Jest to dobrowolne i tak naprawdę nie musimy wybierać żadnej.

Z okazji 20lecia serii Tomb Raider, 11 października 2016 roku został dodany darmowy tryb współpracy (co-op).

Dodatek wchodzi w skład Season Pass (Przepustki sezonowej).

PORADNIK


  • Pierwsze kroki

Gra rozpoczyna się zawsze w ten sam sposób:

POCZĄTEKWóz Lary zepsuł się i zostaje ona uwięziona w środku syberyjskiej dziczy. Nie daje ona jednak za wygraną i postanawia znaleźć artefakty zanim zrobi to Trójca.

WSKAŹNIKIW lewym górnym rogu widnieją dwa wskaźniki – głód oraz ciepło.

PIERWSZY KROKPierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać jest wzięcie surowców ze skrzyni, która znajduje się z tyłu wozu. Znajduje się w niej kilka surowców sztucznych, które są trudniejsze do zdobycia od tych naturalnych.

ZBIERACTWONaszym następnym krokiem powinno być zebranie najbardziej podstawowych materiałów: drewno – służy do tworzenia strzał i rozpalania ognisk, liście – tak jak w normalnej grze służą do opatrywania ran, ale także dają nam pożywienie, grzyby – do wytworzenia zatrutych strzał.

POLOWANIEKiedy już to wykonamy możemy zapolować na jakąś małą zwierzynę: jelenia lub dzika. Nie są one agresywne, więc powinny być łatwym celem. Dzięki nim dostajemy skóry do ulepszania naszego ekwipunku jak i pożywienie.

 

  • Pierwsza noc

ARTEFAKTYKRYPTY NIEBEZPIECZENSTWANoc zalecamy spędzić w jaskini. Podczas gdy na zewnątrz jest zimniej niż za dnia i szybko moglibyśmy tracić ciepło, jaskinie zapewniają nam ognisko, a przy tym ciepło i możemy poszukać artefaktów oraz elementów broni idąc w głąb tych jaskiń. Należy jednak uważać na pułapki znajdujące się pod ziemią. Jeśli zauważymy przycisk aktywujący pułapkę możemy w niego strzelić pozostając w bezpiecznej odległości i dezaktywować go.

  • Przydatne informacje

LATARNIAOgnisko nie jest jedyny źródłem ciepła. Jest nią również latarnia, którą możemy przenosić. Najczęściej znajdziemy ją w obozach Trójcy.

BECZKAKolejnym źródłem ciepła są beczki z palącym się drewnem. Znajdziemy je w obozach Trójcy.

WALKAZ ciał zabitych wrogów możemy zyskać wiele przydatnych materiałów, których nie zdobędziemy w naturalnych warunkach. Są to również nowe rodzaje broni takie jak pistolety, strzelby itd.

OGNISKO SYGNAŁOWEJeśli mamy już dosyć i chcemy zakończyć naszą podróż, musimy znaleźć i rozpalić ognisko sygnałowe. Będziemy do tego potrzebować drewna i ropy.

WODANależy pamiętać, aby nie wchodzić do wody chyba, że nie mamy innego wyboru. Woda również zmniejsza poziom ciepła.

 FILM

Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.