Postacie

RICHARD CROFTFather

Ojciec Lary, archeolog oraz zawzięty poszukiwacz wiedzy na temat nieśmiertelności. Popełnił samobójstwo z nie do końca wyjaśnionych przyczyn.

 

Richard ostatnie lata swojego życia poświęcił na szukaniu wiedzy o nieśmiertelności. Został uznany z tego powodu za wariata, a w konsekwencji całkowicie zlinczowany publiczni oraz opuszczony przez przyjaciół. Po czasie dochodzi do przełomu w swoich badaniach, są to jednak ostatnie chwile życia Richarda…

Jest świadomy konsekwencji kontynuacji badań i tego, że czeka go izolacja. Jednak pomimo tej świadomości decyduje się kontynuować swoje badania dla zmarłej żony – Amelii. Richard szukał sposobu na przywrócenie jej do życia co było głównym powodem do rozpoczęcia badań. Zostawił po sobie jedynie wiele nagrań, w których wypowiada się na temat swoich badań, zwracając się również do samej Lary i wspominając jej dzieciństwo.

Pałał wielką miłością do swojej jedynej córki Lary, jednak był zbyt zafascynowany swoimi badaniami, aby poświęcić jej więcej uwagi. Przez wiele problemów Lara musiała przebrnąć sama, bez pomocy swojego ojca. Dało jej to jednak siłę oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych chwilach za co bohaterka jest mu wdzięczna.


ANA CROFTanna

Ana jest jedną z głównych postaci w grze. Była partnerka Richarda Croft, z zawodu również archeolog. Urodzona w Stanach Zjednoczonych. 

 

W opcjonalnych plikach dźwiękowych w grze, Pan Croft wyjaśnia jak poznał Anę. Podeszła do niego po konferencji na temat folkloru i antropologii. Był zaskoczony jej dociekliwością i zainteresowaniem jego pracą, pozbawioną cynizmu.

Richard Croft stwierdził, że z Ana u jego boku tchnęła w niego nowe życie. Okazuje zainteresowanie jego badaniami, pomaga w ich uporządkowaniu aż w końcu staje się jego redaktorką. Ana sprawiła, że Croft ponownie stał się szczęśliwy, obawiał się jednak co na ten temat pomyśli Lara i czy nie poczuje, że próbuje się zastąpić jej zmarłą matkę Amelię, kimś innym. Jednak dorosła już Lara stwierdza, że wcale tak nie było. Cieszyła się, że jej ojciec mógł być z nią szczęśliwy.

Lara czuje przywiązanie do macochy, a ona sama do dziś wykazuje duże zainteresowanie swoją przybraną córką. Pojawia się na początku gry próbując odwieść Larę od badań ojca z obawy o zdrowie psychiczne głównej bohaterki i podążaną przez nią destrukcyjną ścieżką, która kroczył również ojciec Lary


Jonah Maiava                      johan face

33 letni Amerykanin, urodzony w Nowej Zelandii w 1980 roku, jest kucharzem. Jego zainteresowania to łowienie ryb, spędzanie czasu na zewnątrz oraz wymyślanie nowych przepisów kulinarnych.

 

Jonah urodził się w Nowej Zelandii, ale zostały wychowany przez swoją babcie na Hawajach (okazuje się, że jest to normalna praktyka w polinezyjskich rodzinach, aby przekazać wiedzę i tradycję). Jako młody człowiek, powrócił do swojej ojczyzny żeby dołączyć do nowozelandzkiej armii. Jego siła i niemal nadprzyrodzone zdolności do wykrywania zagrożenia uczyniły go popularnym członkiem jego zespołu.

Po otrzymanych obrażeniach podczas pełnienia służby, Jonah został zwolniony honorowo i postanowił pracować jako szef kuchni w kawiarni swojej siostry w Ngapuhi. Podczas pobytu w Nowej Zelandii Conrad Roth napotkał Johana w dokach niosącego cztery skrzynie z owocami morza na raz. Roth był pod wrażeniem jego siły (później gotowania) i zaoferował mu miejsce w załodze Endurance.

Jonah zdaje się być bardzo uduchowionym człowiekiem. Na długo przed resztą załogi czuł, że na Yamati dzieje się coś nadprzyrodzonego, czuł że burza, która spowodowała katastrofę Endurance była kierowana przez nadludzkie siły. W jednym ze swoich dzienników wyjawia, że jeśli zostałby ostatnim rozbitkiem to oddałby swoje życie Himiko bez żadnego oporu.

Po wydarzeniach z Yamati pomaga Larze w poszukiwaniach wiedzy na temat nieśmiertelności. Jest najlepszym przyjacielem Lary i niezależnie od niebezpieczeństwa podąża za nią i pełni rolę opiekuna.


JACOBjacob

Główny dowódca rdzennej ludności Kitieżu (Ocalałych), posiada bardzo szeroką wiedzę na temat świata, jest bardzo dobry w walce, a jego ludzie są mu w pełni oddani.

 

Jest bardzo tajemniczy i nie chce zbytnio wypowiadać się na temat historii Doliny Ocalałych i Kitieżu. Jest jednak w pełni oddany swoim ludziom i to z wzajemnością.


SOFIAsofia ramka

Córka Jacoba, łuczniczka z duchem wojowniczki oraz dowódca oddziałów Ocalałych.

 

 

Sofia jest wroga i podejrzliwa wobec obcych jacy zapuszczają się w okoliczne tereny, również wobec Lary. Jest gotowa zabić każdego w obronie swoich ludzi oraz tajemnicy, którą skrywa dolina. 

 


KonstantIn  soldier face

Główny przeciwnik naszej bohaterki. Pełen determinacji w swoich działaniach, bardzo pobożny.

 

 

Konstantin jest osobą, która za wszelką cenę dąży do celu. Jest okrutny i bezwzględny, ale również bardzo pobożny i czuje się usprawiedliwiony przed Bogiem, bo to do czego dąży może mieć znaczenie dla całego świata i może ten świat polepszyć. Przekonany o swojej roli w dziele bożym i świadomy swojego przeznaczenia idzie przed siebie.

Zarządza oddziałami Trójcy. Jest postacią szanowaną, a podwładni boją się sprzeciwu wobec niego. Tak jak Lara poszukuje wiedzy na temat nieśmiertelności, aby wykorzystać ją do swoich własnych egoistycznych powódek.                                                                      

Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.