Tło historyczne

places

Rise of the Tomb Raider Lara rozpoczyna poszukiwania wiedzy na temat nieśmiertelności poprzez odnalezienie starożytnego miasta, które wieku temu utonęło w rosyjskim jeziorze.

Nie ma zbyt wielu szczegółów dotyczących zaginionego – bądź niewidzialnego – miasta Kitezh w podręcznikach do historii, lecz w skrócie, mit opiera się na starej rosyjskiej legendzie pochodzącej z XIII wieku. Legenda ta opowiada właściwie o dwóch miastach – Maly Kitezh oraz Bolshoy Kitezh (odpowiednio Mały oraz Duży Kitezh) i rozpoczyna się po znalezieniu przez wielkiego księcia włodzimierskiego, Jerzego II, Bolshoy Kitezh przy brzegu Jeziora Svetloyar na terenie dzisiejszej Rosji. Mówiono, że osada ta była wyjątkowym widowiskiem pełnym niezwykłych sekretów i tajemnej wiedzy.

Legenda toczy się dalej gdy mongolski książę o imieniu Batu Khan najeżdża na Maly Kitezh. Jerzy II wycofuje się ze swoją armią do Bolshoy Kitezh. Batu Khan śledził Jerzego II aż do jego ukrytego miasta i wymaszerował przeciwko niemu i jego wojskom. O dziwo, mieszkańcy Bolshoy Kitezh nie zrobili nic aby uchronić się przed mongolską inwazją. Zamiast tego całe miasto zaczęło się modlić i zanim armia Batu Khana dotarła do granic Bolshoy Kitezh całe miasto zaczęło tonąć pod falami pobliskiego jeziora, zabierając wszystkie swoje sekrety w głębinę. Obecnie mówi się, że jedynie ci o czystym sercu i duszy mogą odnaleźć drogę do zaginionego miasta Kitezh.

Źródło: wikipedia.pl

 

Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.