Rysujemy Larę Croft!

 

Umiejętność malowania, szkicowania lub rysowania jest niewątpliwie jedną z tych, które wzbudzają podziw i zazdrość – bo któż nie chciałby perfekcyjnie odwzorowywać otaczająca nas rzeczywistość- ludzi, zwierzęta, krajobrazy etc?

Stworzenie samemu np. portretu i ofiarowanie go ukochanej osobie, to podarunek, który jest wspaniałą ozdobą oraz z pewnością pozostaje w pamięci na zawsze.

Wielu fanów Lary Croft również próbuje swoich sił w namalowaniu jej podobizny. Jednym wychodzi lepiej, drugim gorzej. Wszystko w zależności od poziomu umiejętności, kunsztu oraz talentu.

Jeden z moich serdecznych znajomych, z którym prowadzę grupę na Facebooku Polscy Fani Tomb Raider (serdecznie zapraszamy) , zamieścił dziś swój rysunek przedstawiający Larę (zdjęcie powyżej).

Dodatkowo zamieścił na swoim kanale YouTube zapis z tworzenia pracy. Polecam zapoznać się!

Wspaniałe! To on zainspirował mnie do stworzenia tego artykułu 🙂 Wpadłem bowiem na pomysł, aby poszukać wiadomości, jak można samodzielnie zrobić portret Lary i uwierzcie mi, nie trzeba być uzdolnionym artystycznie, aby to wykonać. Należy tylko z pieczołowitością i cierpliwością zastosować się do paru ważnych kroków.

Jednym z takich poradników dzieli się Wikivisual na stronie internetowej Wikihow. Link podam niżej.

Co trzeba zrobić? Jest siedem kroków!

  1. Narysuj „szkielet” Lary wraz z pozą według poniższej wskazówki. Poziom trudności jest raczej niewielki – patrzymy na długość linii oraz rysujemy owal na górze, będący oczywiście głową.

1

2. Należy wypełnić kreski. Stosując się do poniższego wzoru, rysujemy korpus, nogi oraz ręce, a następnie okrągłości, dzięki którym stworzymy z postaci kobietę.

2

3. Skupiamy się na twarzy. Zauważcie, że twarz przedzielona jest dwoma poziomymi kreskami i jedną pionową, przecinająca owal na pół. Wielkość czoła, a długość między oczami a ustami jest prawie taka sama. Od ust do brody jest połowa tej długości. Nos znajduje się natomiast na mniej więcej 1/3 długości nad ustami.

3 Przechwytywanie

4. Teraz ciało Lary. Zewnętrzną kreskę pogrubiamy. Pamiętajmy też o charakterystycznych okrągłościach.

4

5. Strój oraz broń. Oczywiście kabury na pistolety, pasek, kamizelka, szelki i duże buty.

56. Czas na detale i precyzyjność. Zamazujemy zbędne kreski i staramy się, aby linie, które zostawiamy, były już wyraźne. Uzupełniamy elementy ciała w szczegóły.

6

7. Malujemy według wzoru lub własnego upodobania!

7

 

Początki mogą być ciężkie i trudno oczekiwać, aby za pierwszym razem wyszło perfekcyjnie. Ale pamiętajcie, że to praktyka czyni mistrza. Determinacja i wkładany wysiłek przyniosą z pewnością zamierzony efekt. Podzielcie się swoją pracą 🙂

Link do instruktażu: http://www.wikihow.com/Draw-Lara-Croft

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.