Scanarzystka Tomb Raider ujawniona, relacja z niemieckiego eventu

Wraz z dniem dzisiejszym, Crystal Dynamics ujawniło, że autorką scenariusza Tomb Raider od początku jest… Rihanna Pratchett! Urodzona Brytyjka pisze już dla wideo gier od ponad 14 lat, początkowo dziennikarka w branży gier komputerowych, której pasje szybko przerodziły się w w tworzenie wciągających historii wielu udanych produkcji. Darrell Gallagher zdradził:

„Rihanna pracuje nad fabułą gry od początku jej powstania. Przyniosła do studia unikalną perspektywę dla projektu, pomogła nam w eksploracji początków Lary Croft. Nie ma wątpliwości, że to właśnie Rihanna wniosła głębię i wiarygodność do charakteru Lary, która naprawdę połączy się z dzisiejszymi graczami.”

A co mówi sama Rihanna o pracy nad Tomb Raiderem?

„[…] Rzadko mamy okazję tworzyć na nowo legendę, więc zatrudnienie mnie przy pracy z Larą Croft było okazją, która zdarza się tylko raz w życiu. To wielki powrót do genezy heroiny gier komputerowych, badanie jak tak wielka ikona stała się bardzo wyrazista dla dzisiejszych graczy.”

Rihanna Pratchett pracowała także nad takimi tytułami jak Mirror’s Edge, Prince of Persia (2008), Risen, Overlord, czy Dungeon Hero.

Dodatkowo dzisiaj została opublikowana krótka wideo-dokumentacja z community oraz medialnego eventu zorganizowanego przez niemiecki oddział Square Enix na specjalnie wynajętym do tego statku u naszych sąsiadów. Zapraszamy do obejrzenia.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.