Tomb Raider dołącza do galerii sław!

Mowa tutaj o World Video Game Hall of Fame, w której to najpopularniejsze i najbardziej zasłużone gry ze wszystkich platform, nie tylko komputerów oraz konsol moją szansę się znaleźć. Aktualnie w galerii ukazano takie gry jak Pac-Man, World of Warcraft czy GTA III, a w tym roku dołączyła do nich także seria Tomb Raider!

Czym seria zasłużyła sobie na to wyróżnienie? Oto pełne tłumaczenie oficjalnego komunikatu:

„Kombinacja najlepszych elementów gier akcji/przygodowych z rozwiązywaniem zagadek w Tomb Raider (1996) pokazała graczom unikalny filmowy świat 3D, wyjątkową grafikę i kobiecą postać, która jest wyjątkową ikoniczną figurą w świecie gier. Wielkie podziękowania dla postaci Lary Croft i jej odtwórczyni w filmach – Angeliny Jolie. Tomb Raider cieszy się powszechnym uznaniem wśród graczy oraz osób nieinteresujących się światem gier sprzedając się w ponad 63 milionach egzemplarzy na całym świecie. Światowy rekord Guinnessa należy do Lary Croft jako najbardziej rozpoznawalnej kobiecej postaci w grach komputerowych. Postać nie obeszła się bez kontrowersji przez jej początkowy status symbolu seksu, ale wraz z rozwojem serii ewoluowała ona w typowy przykład silnej postaci kobiecej.”

Tomb Raider nie jest jedyną grą, która znalazła się w World Video Game Hall of Fame od wydawcy Square Enix. Wraz z serią do sali sławy dołączyło również Final Fantasy.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.