Skąd właściwie nazwa „Rise of the Tomb Raider”?

Jeśli myśleliście, że twórcom łatwo było wymyślić tytuł kontynuacji Tomb Raidera z 2013 roku, to jesteście w sporym błędzie. Jeszcze zanim ktokolwiek wpadł na „Rise of the Tomb Raider”, padały takie pomysły jak oczywiste „Tomb Raider 2” czy nazwa kodowa gry, „Tomb Raider: Ascension”. – „Ciągnęło nas do tego od jakiegoś czasu. To była już nazwa robocza dla poprzedniej gry”- mówi Rich Briggs dyrektor marki w Crystal Dynamics. Jeszcze lata temu, przed tym gdy zrodził się pomysł na historię z Yamatai i Himiko, Lara miała zmierzyć się z całkowicie innymi przeciwnikami. Przypominamy newsa sprzed 2 lat:

“Ascension” – tak miał brzmieć podtytuł najnowszego Tomb Raidera. Ale nie, nie tego następnego, który dopiero wyjdzie! Mówimy tutaj o grze, która miała premierę dwa dni temu! Z pewnością każdy fan pamięta wyciek informacji z wakacji 2009 roku. Kontrowersyjne wieści o nowej odsłonie Tomb Raider prezentowały naprawdę ciężki survival horror na wyspie w pełni z otwartym światem. […] Na materiale możemy zobaczyć między innymi takie fragmenty zabawy, jak ucieczka na koniu przed przerażająco wielkim potworem, eliminacja przeciwników za pomocą łuku, szarża przez dzikie tereny niezwykle ogromnej wyspy, czy nawet takie umiejętności Lary, jak wspinaczka z czekanem (animacje łudząco podobne do tych z najnowszej gry), czy samą bohaterkę wspinającą się wraz… z małą dziewczynką na plecach. Tak jest – twórcy początkowo chcieli zaimplementować postać małej dziewczynki do gry – Croft miałaby się nią opiekować podczas pobytu na nieznanej wyspie. Później zamieniono ją na… małą małpkę. W końcu całkowicie usunięto dodatkową postać i przebudowano cały koncept od zera!

Po wielu debatach i burzach mózgów, tworząc sequel Tomb Raider 2013, ekipa w końcu zdecydowała się na Rise of the Tomb Raider. Noah Hughes, dyrektor kreatywny w Crystal Dynamics zdradził, że słowo „Rise” jest dla Lary Croft symboliczne – gra wciąż prowadzi Larę w kierunku tego, kim w końcu się stanie. – „Przed Larą jeszcze wiele doświadczeń. To obiecuje znaczący przewrót w życiu Lary, który pozwoli jej na wykorzystanie zdolności przetrwania nabyte na wyspie do rabowania grobowców. To od teraz jej sposób.”

Przypominamy – premiera Rise of the Tomb Raider już za 5 dni na świecie i 8 w Europie – 10.11 i 13.11. Tylko na Xbox One oraz Xbox 360.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.