Jak sklepy internetowe zarabiają na graczach?

Jako fan Tomb Raider z wielkim entuzjazmem oczekuję premiery najnowszej części serii na PlayStation 4, która ma nastąpić już 11 października. I pomimo kilkumiesięcznego oczekiwania, to przy pierwszej lepszej okazji złożyłem zamówienie w dość popularnym polskim sklepie internetowym. Jestem osobą, która składa pre-ordery wcześniej, aby spać spokojnie i nie żałować, że okazję na kupno sprzątnięto sprzed nosa. A takich sytuacji niestety przydarzyło się kilka.

Dlatego też już 21 lipca zakupiłem Rise of the Tomb Raider na konsolę PS4 w cenie 250 złotych bez jednego grosza + oczywiście koszty wysyłki.

Jednak dziś przeglądając różne oferty sklepu natrafiłem na przecenę RotTR. Cena gry została obniżona na 224 złote 90 groszy. Entuzjastycznie podszedłem do oferty, bo w stosunku do pierwotnej, można zaoszczędzić aż 25 złotych!

ultima

Z ciekawości zalogowałem się na swoje konto, aby upewnić się, że obniżka dotyczy także mojego zamówienia. I tu nie lada się zdziwiłem.

Moim oczom ukazała się kuriozalna sytuacja, którą zamieszczam poniżej.Oczywiście dane osobowe i numer zamówienia zostały zamazane.

1

Wystarczy spojrzeć na koszty. Nawet nie trzeba kalkulatora, aby zauważyć, że coś jest nie tak. Według systemu sklepu 224,90 za grę + 14, 90 za kuriera daje aż 274,80!!!

Jest to niewątpliwie zaskakujące i mocno bulwersuje! Naturalnie zgłosiłem ten problem do sklepu, ale spodziewam się informacji, że zamówienie zostało zaakceptowane z taką a nie inną kwotą. Mimo wszystko jest to nieuczciwe w stosunku do klienta!

Przykre jest, że skoro system pokazuje obniżkę, to szkoda, że nie obniża zapłaty za zamówienie.

Kolejna sprawa- klienci kupujący przed obniżkami nie są w żaden sposób uprzedzani o zmianie cen, albo zwyczajnie informowani, że ich zapłata jest obniżana ze względu na aktualne promocje. Uważam, że niezależnie, kiedy się składało zamówienie, ważne, aby każdego klienta traktować tak samo!

Absurdem jest również fakt, że widnieje komunikat „Obecny status zamówienia nie pozwala na jego anulowanie„. Naprawdę? Po pierwsze gry nawet fizycznie jeszcze nie ma, zatem sklep nie wysłał przesyłki do mnie, więc nie rozumiem, co nie pozwala na anulowanie zamówienia? Po drugie jako klient mam pełne prawo do zmiany decyzji swojego kupna nawet bez podawania przyczyny! A nawet jeśli sklep żąda powodu, to niech będzie rzeczony incydent!

Sytuacja, która została tu poruszona niech stanowi dla wszystkich pewną wskazówkę i radę. Sklepy będą prześcigać się w różnych promocjach, kusić ofertami, jednak jak widać, ignorują w bezczelny sposób osoby, które już złożyły zamówienia.

Radzę zawsze tuż przed premierą danej gry poświęcić czas na ponowne szukanie ofert, bo mogą być zdecydowanie atrakcyjniejsze niż te wcześniejsze. Okazać się też może, iż warto nawet sprawdzić swoje zamówienie, aby nie być nabitym w butelkę!

Nie trzeba też przejmować się komunikatami, że nie można anulować zamówienia, bo to nieprawda! Konsument ma prawo odstąpić od zakupu online.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.