SotTR na drugim miejscu sprzedaży w Wielkiej Brytanii

W serwisie GameIndustry.biz opublikowano zeszłotygodniowy ranking sprzedaży pudełkowych wydań gier w Wielkiej Brytanii. Czy Shadow of the Tomb Raider udało się podbić serca graczy i wspięła się ona na sam szczyt rankingu? Niestety nie do końca.

Najnowsze przygody Lary Croft nie przebiły hitu sprzed dwóch tygodni, jakim pozostaje Marvel’s Spider-Man i tym samym gra znalazła się na drugim miejscu. Warto przy tym wspomnieć, że produkcja studia Insomniac Games jest dostępna tylko na PlayStation 4, a gra zaliczyła w zeszłym tygodniu spadek sprzedaży aż o 42%. Pomimo tego najnowszej części serii TR nie udało się przebić tej produkcji. Na dalszych pozycjach możemy znaleźć takie gry jak NBA 2K19 z premierą 15 września oraz Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy.

Jak SotTR wypadło na tle poprzednich części serii? Shadow sprzedało się o 25% lepiej od Rise of the Tomb Raider w pierwszym tygodniu od debiutu. Należy jednak pamiętać, że RotTR było grą z czasową wyłącznością na platformie Xbox One. W porównaniu do pierwszej części rebootu w 2013 roku gra sprzedała się o 70% gorzej, jednak rynek gier w wydaniu cyfrowym nie był wtedy tak silny jak obecnie, przez co faktyczna różnica jest ciężka do oszacowania.

Wnioski? Shadow of the Tomb Raider to zdecydowanie najlepsza odsłona serii od wielu lat, z czym zgadza się większość fanów. Gra była bardzo intensywnie promowana w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jednak nie została ona gorąco przyjęta przez recenzentów  i nie udało się jej odnieść sukcesu na miarę Spider-Mana, a także znacznie przebić Rise of the Tomb Raider mimo dostępności na trzech platformach od premiery. Winą na pewno można obarczyć słabe materiały promocyjne zaprezentowane podczas tegorocznych targów gier E3, pozorną wtórność rozgrywki widoczną na przedpremierowych gameplayach oraz czasową wyłączność Rise of the Tomb Raider przez, którą część graczy całkowicie zrezygnowała z serii.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.