SotTR nie ma lekko…fala negatywnych recenzji na Steamie po przecenie gry

Ostatnia część trylogii poświęca narodziom Lary Croft jako słynnej pani archeolog, czyli Shadow of the Tomb Raider od samej premiery, a nawet przedtem nie miała lekko. Gra kilkukrotnie wywoływała wiele emocji przez m.in wątpliwej jakości trailery, cenę oraz dostępność edycji kolekcjonerskiej , a także ograniczony nakład pudełkowy na PC w Polsce oraz brak pudełkowej edycji Croft i kolekcjonerki na PC. W pierwszym tygodniu po premierze pojawiły się kolejne złe informacje, tym razem dotyczące wyniku sprzedanych kopii w Wielkiej Brytanii, który nie napawał zbytnim optymizmem. Słaba sprzedaż gry sprawiła, że wydawca Square Enix bardzo szybko zdecydował się ją przecenić, bo pierwsza promocja pojawiła się już po 2 tygodniach od premiery na Xbox One i PlayStation 4.

To jednak nie koniec. Tydzień temu gra została ponownie przeceniona, tym razem na Steamie oraz w PlayStation Store co na pierwszej z platform spotkało się z… dość niespodziewaną reakcją graczy.

Część użytkowników Steama, która zdecydowała się zakupić grę jako Pre-Order lub zrobiła to zaraz po premierze rozpoczęła negatywnie recenzować grę w ramach „buntu” przeciwko wydawcy. Fala wspomnianych recenzji ruszyła w dzień startu promocji na PC, co już wpłynęło na ogólną ocenę gry, która z „Przeważająco pozytywne” zmieniła się na „Mieszane”. Według graczy, cena SotTR została obniżona zbyt wcześnie od premiery.

Kilku użytkowników pyta czy recenzowanie w ten sposób to odpowiedni sposób wyrażenia swoich odczuć dotyczących ceny, która nijak ma się do samej gry i tego co prezentuje w gameplayu. Trudno też oczekiwać, aby wydawca nie próbował ratować swojej produkcji obniżką cen, jeśli ta sprzedaje się poniżej oczekiwań. Co wy sądzicie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach tutaj lub na naszym profilu na Facebooku!

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.