Sprawniejszy mo-cap w Rise of the Tomb Raider

Twitter ma zwyczaj przynosić często bardzo ciekawe newsy z różnych dziedzin życia. Tak było też i tym razem, gdy Camilla Luddington (odtwórczyni roli Lary Croft w Tomb Raider oraz Rise of the Tomb Raider) na swojego Twittera wrzuciła nowe zdjęcie.

Nie bójcie się, na pewno chodzi o Rise of the Tomb Raider. Camilla zhashtagowała tweeta #tombraider, możemy wyluzować.

O co więc chodzi? Na zdjęciu Camilla została „pomalowana” specjalnym sprayem, który bardzo, a nawet bardzo przyda się przy produkcji nowego Tomb Raidera. To, co aktorka ma na ciele to 7000 punktów referencyjnych, które umożliwią na jeszcze dokładniejsze oddanie emocji bohaterki w animacjach gry. Technologia ta nazywa się Mova. Dla porównania, w standardowym procesie motion capture postać ma tylko 90 punktów referencyjnych, więc to znaczne usprawnienie.

Kiedy będziemy mieli okazję się przekonać, jak to wygląda w praktyce (czytaj kiedy zobaczymy pierwszy gameplay bądź trailer z cutscenkami) – jeszcze nie wiemy. Przypuszczalnie mówi się o gali VGX w grudniu, gdzie może zostać zaprezentowany konkretny zwiastun. Do tej pory możemy liczyć tylko na wieści dotyczące Lara Croft and the Temple of Osiris.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.