Czy Square Enix zrezygnowało z Rise of the Tomb Raider na PlayStation 4? [SPEKULACJE]

Rise of the Tomb Raider został wydany z czasową wyłącznością w listopadzie zeszłego roku na Xbox One i 360, a później w styczniu tego roku na PC. Gracze PlayStation 4 wciąż czekają na zapowiedź swojego portu, którego premiera według wcześniejszych informacji, ma nastąpić w okresie świątecznym 2016 roku. Na minionym Electronic Entertainment Expo nie pojawiła się wzmianka na ten temat wbrew wielkim oczekiwaniom fanów. Czy jest możliwe, aby Square Enix porzuciło konsole Sony?

Spekuluje się, że ze względu na długi czas oczekiwania na grę w stosunku do premiery na konsolach Microsoftu, szum wokół Rise of the Tomb Raider ucichł, a Square Enix, które samo postawiło się w złym świetle, już straciło część dochodów, które mogłoby zyskać wydając grę na PS4 w tym samym okresie co na Xbox One i Xbox 360.

Mówi się również o przyczynach tak długiego czasu oczekiwania na konsolach Sony. Podobno obawiano się konfrontacji z inną przygodową grą akcji, którą jest Uncharted 4: A Thief’s End, a według ogólnej opinii przygody Lary Croft nie miały by szans w tej konfrontacji.

Niektóre serwisy informacyjne głoszą, że gra w końcu nie zostanie wydana na PS4. My jednak uważamy, że z pewnością zostanie wydana na PlayStation 4, a jej zapowiedź pojawi się później. Przypomnijmy, że w przypadku portu PC, pojawiła się ona późno w stosunku do dnia premiery, więc jest jeszcze czas. Z pewnością jednak wydanie Rise of the Tomb Raider w tak późnym okresie w stosunku do wersji PC i Xbox wiąże się ze stratami na konsolach Sony, jednakże prawdopodobnie Square Enix i tak wyjdzie na plus, dzięki dochodom za wyłączność Microsoftu.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.