System walki dopiero na E3.

Garść kolejnych informacji o Tomb Raider. Pamiętacie słowa Karla Stewarta, który ekscytował się nowym systemem walki w grze? Owy system zaprezentowany zostanie na najbliższych targach E3, czyli w czerwcu. Dostosowany będzie on do różnych typów gry, jak i potrzeb graczy. Jeśli lubicie materiały ‚zza kulis’ tworzenia gier komputerowych, to ucieszy Was ta wiadomość. Już wkrótce publikowane będą materiały np. z sesji motion capture. Ma być to „coś lepszego” niż pospolite developer diaries.

Na wyspie spotkamy wielu ludzi, jednakże sposób spotkania z nimi będzie bardzo różny (podejrzewam, że będzie to coś jak wrogo nastawieni/neutralni/pozytywni). Łuk możemy stosować w różnych sytuacjach, jak np. na ludziach, albo w polowaniu. Niestety, jeśli czekacie na jakieś wątki miłosne, to się zawiedziecie. W scenariuszu do najnowszej gry, nie ma żadnych planów na bliskie, bardzo bliskie relacje Lary z jakimś mężczyzną. Aczkolwiek, jest taka możliwość w przyszłych częściach serii. A jest to nawet… prawdopodobne.

Nie jest też dziwnym tematem sam „Tomb Raider” w tytule? Skoro gra koncentruje się na survivalu, to czy będą jakieś artefakty do odkrycia, jak to było w poprzednich grach z serii? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Lara przecież wylądowała na wyspie, która jest owiana dużą tajemnicą. Trzeba nam wiedzieć, że będziemy musieli odkryć tajemnicę wyspy, a rozsiane po wyspie artefakty nam w tym pomogą. Ze wspinaczką też jest bardzo ciekawa sytuacja. Będzie ona bardziej naturalna. Nie znaczy to, że będzie można wejść dosłownie wszędzie. W prawdziwym życiu nie możesz podejść i po prostu się wspiąć, tak jak to było kiedyś w grach z serii TR. Są ograniczenia, nie są one jednak duże. Jeśli jakaś skała jest zbyt śliska, zbyt ostra, zbyt stroma – po prostu na nią nie wejdziemy. Na szczęście, nie ma już białych krawędzi, które wyznaczają nam drogę na górę. To my wybieramy, którędy i jak wejdziemy. Oczywiście pomoże nam w tym czekan.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.