Tomb Raider jednak z trybem multiplayer? [UPDATE]

 

Być może, właśnie tak. Oficjalny blog gry Tomb Raider w serwisie Tumblr, gdzie pojawiają się świeże newsy na temat produkcji, a także fanowskie prace, zaktualizował swój wygląd strony. W sumie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden z fanów zauważył pewną rzecz na okładce, która widnieje na samej górze strony.

Pod ikonką informującą o ratingu wiekowym gry, znajduje się informacja “Online interactions not rated by the ESRB” (“Czynności sieciowe nie zostały ocenione przez ESRB”). O co cały szum? Przede wszystkim o to, że taką informację posiadają tylko i wyłącznie produkcje, w których zawarty jest taki lub inny tryb sieciowy.

O co innego może chodzić, jak nie o multiplayer? Praktycznie o nic innego. Przypuszczamy, że gra będzie zintegrowana z usługą Steam na PC, wiemy już natomiast, że także z Xbox Live na Xbox 360 oraz PlayStation Network na PlayStation 3. Chodzi tutaj o natychmiastowe wsparcie dla patchy, aktualizacji i dodatków, oraz trybami sieciowymi. Nie zostało jednak potwierdzone wymagane wsparcie usługi Steam…

Niestety wciąż w żadnej usłudze nie możemy przeczytać, że w produkcji możemy wziąć udział w rozgrywkach sieciowych, są natomiast tylko informacje o trybie dla pojedynczego gracza. Czy czeka nas szumna zapowiedź multiplayera? Czyżby twórcy się wygadali, czy może to zamierzony, mały smaczek zapowiedzi?

[UPDATE] Zapis “Online interactions not rated by the ESRB” zniknął z okładki na oficjalnym blogu. Czy coś jest na rzeczy?

c0nrad

View more posts from this author