Tomb Raider na Mac`a, wersja kolekcjonerska, zmiana kamery…

Kilka kolejnych nowości z gry? No tak, znowu. Najważniejsze z nich to fakt, że nowy Tomb Raider zostanie wydany na komputery Apple’a, czyli Mac`i. Obiło nam się także o uszy, że gra doczeka się wersji kolekcjonerskiej! Karl Stewart zaprojektował już jedną dla Batmana: Arkham Asylum, a także gry Age of Conan. Zaprojektuje także do najnowszej części gry z serii TR. Może być kilka wersji tej edycji dla różnych rejonów świata, ponieważ niektóre mają swoją ograniczenia. Intrygujące, co w takim razie może znajdować się w takiej wersji gry?

Dowiedzieliśmy się także, że gra będzie posiadać różny od poprzednich części gier system ‚kamery’. W ciasnej jaskini będziemy zmuszeni oglądać świat zaraz zza ramienia Lary, w innej zaś sytuacji – np. w walce – widok będzie oddalony od Lary, byśmy mogli obserwować środowisko, i co w nim się zmienia.

Każdy zapewne kojarzy gameplay z E3.  Pokazany na nim model Lary nie zachwycał szczegółami. Na szczęście, nie jest to ostateczny wygląd. Na E3 2011 zaprezentowana została gra we wczesnej fazie produkcji. Do premiery wiele się zmieni, jednakże założenia będą te same. Twarz Lary nie zmieni się znacznie, dodane zostaną tylko szczegóły, tak, by model wyglądał jeszcze bardziej realistycznie. Ostatnia trylogia TR posiadała wiele strojów do odblokowania. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale prawdopodobnym jest, że podobne rzeczy pojawią się także w TR9! Autorzy ponoć bardzo lubią tzw. ‚unlockable contents’, i rozważają możliwość ich wprowadzenia.

Wszystkie cutscenki z gry są renderowanie na autorskim silniku Crystal Dynamics, aczkolwiek nie pracuje nad nimi studio, które tworzy całą grę. Odpowiedzialne za nie jest studio z Los Angeles, które pracowało nad Avatarem, jak i teraz nad Hitmanem. Ponoć filmikami zajmują się ‚najlepsi ludzie na świecie’.

Ach, no i ciekawostka. Crystal Dynamics pracują nad trzema grami. Jedną z nich jest Tomb Raider, dwa pozostałe to całkowicie nowe produkty. Niestety, żadnym z nich nie jest nowa część Legacy of Kain.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.