Tomb Raider w 2016

2015 rok już za nami! Dla fanów Tomb Raider i Lary Croft obfitował w kilka ciekawych publikacji. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli posiadacze konsol Xbox One i 360, bowiem na te platformy ukazały się najnowsze przygody młodej panny archeolog.

Ale zostawmy miniony rok, a skupmy się na tegorocznym, 2016. Czy i ten będzie równie ciekawy dla miłośników Rabusia Grobowców, jak poprzedni? A może ciekawszy?

Zebraliśmy informacje z różnych źródeł. Najwięcej ze sklepów zagranicznych wraz z przewidywaną datą premiery danej rzeczy. Zarówno wygląd, jak i informacje o produkcie- w tym cena oraz data, mogą się różnić od finalnej wersji.

  1. Rise of the Tomb Raider na PC i PS4

Aż chce się napisać „Wreszcie!!!” ukaże się kontynuacja przygód Lary po powrocie z wyspy Yamatai na komputery stacjonarne oraz konsolę PlayStation 4.  Tyle co było stresu i niepewności z wydaniem tej części na inne sprzęty prócz serii Xbox, to będziemy pamiętać przez długie lata! Według najświeższych doniesień Rise of the Tomb Raider pojawi się 26 stycznia na PC, zaś na PS4 przed końcem 2016 roku. (Data nie została jeszcze potwierdzona przez wydawcę Square Enix).

microsoft-windows-and-sony-ps4-will-both-see-the-rise-of-tomb-raider-in-201

RotTR na PC i PS4

2. Seria komiksów jako kontynuacja Rise of the Tomb Raider 

Podobna sytuacja miała miejsce po wydaniu gry Tomb Raider w 2013 roku. Została bowiem wydana seria komiksów, liczącą 18 zeszytów, które traktowały o historii Lary i jej przyjaciół z powrotu z wyspy Yamatai.

I tym razem będzie podobnie. Od lutego 2016 roku rusza sprzedaż pierwszego zeszytu Tomb Raider II, wydawnictwa Dark Horse. Historia na łamach niniejszej publikacji skupi się na dalszych losach Lary po zakończeniu gry Rise of Tomb Raider. Ile będzie zeszytów? Na razie tego nie wiemy. Póki co można zamówić dwie pierwsze części.

Przechwytywanie2Przechwytywanie1

3. Komiksy „Lara Croft and the Frozen Omen”

Jest to seria komiksów, której 3 pierwsze zeszyty ukazały się już w 2015 roku. Tym razem historia skupia się na przygodach klasycznej Lary. Wydawcą komiksów również jest Dark Horse. Czwarty numer ukaże się niebawem, bo już 6 stycznia. Kolejna część zapowiedziana jest na luty.

laraPrzechwytywanie

4. Powieść „Lara Croft and the Blade of Gwynnever”

Tytuł książki, za którą odpowiada Dan Abnett również wskazuje na to, iż będziemy mieć do czynienia z wojażami klasycznej Lary Croft. Premiera już w lutym.

Przechwytywanie3

Lara Croft and the Blade of Gwynnever

5. Figurka Lary Croft

Przepiękna i niezwykle sugestywna figurka Lary z Rise of the Tomb Raider ukaże się w maju. Cechą charakterystyczną, która rzuca się w oczy są ruchome kończyny oraz oddzielna broń. Postać Lary będzie można ułożyć w dowolnej pozycji. Jej cena niestety jest… zaporowa, ale maniacy, fani oraz kolekcjonerzy nie takie mają wydatki za sobą.

figurka

Nowa figurka Lary Croft

Powyższe rzeczy, które zestawiliśmy są już zapowiedziane i na pewno się pojawią (choć nie dajemy 100% gwarancji). Jednak czy na tym koniec? Raczej nie!

Musimy pamiętać, iż rok 2016 jest bardzo ważny dla marki Tomb Raider. Otóż 3 listopada 1996 roku odbyła się światowa premiera pierwszej części. Zatem jak nie trudno policzyć, w listopadzie minie już 20 lat, odkąd świat poznał oblicze największej heroiny cyberkultury. Czeka nas kolejna rocznica!

2045_1001099109962528_2379300678836945544_n

20 lat Tomb Raidera

Co w związku z tym? Trudno przewidzieć, jakie ma plany wydawca gry Square Enix oraz deweloper Crystal Dynamic. Są spekulacje, iż w zaciszu tworzy się, w wersji odświeżonej któraś klasyczna część- może ta, która sprzedała się najlepiej, czyli druga?

A może wreszcie pojawią się również konkretne informacje o trzeciej części filmu?

Można jednak już śmiało stwierdzić, iż ten rok zapowiada się rewelacyjnie!

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.