Tomb Raider w wersji alpha i premiera jednak w 2012.

Plotki pochodzące z niemieckiego magazynu o grach  komputerowych “Gamestrend”, z których wynikało, że Tomb Raider ma ukazać się w 2013 roku “z powodu problemów z nowym silnikiem gry” okazały się nie prawdziwe. Kojarzycie serię podcastów? To takie nagrania dźwiękowe, w których twórcy Tomb Raidera odpowiadają na pytania fanów, mówią o różnych premierach gier, a także rozprawiają na temat najnowszej odsłony serii.

W szóstym już podcaście, zostało potwierdzone, że gra wyjdzie w tym roku – przez co odetchnęliśmy z ulgą. Nie jest to powiedziane dosłownie, jednakże mnóstwo razy główny projektant gry, brand director i community manager podkreślali “(…)wychodzący w 2012 roku Tomb Raider(…)”, i tym podobne. Dowiedzieliśmy się także, że gra jest w wersji alpha! Co to znaczy? A no to, że gra jest praktycznie skończona. Szkielet już jest wykonany, wszystkie lokacje zaprojektowane i wykonane w grze.

Teraz tylko czekają na doszlifowanie szczegółów, wszystkich efektów, grafiki, i różnych takich. Potem gra przejdzie w stan bety, czyli trafi w ręce beta testerów. I potem już bardzo krótka droga do premiery!

c0nrad

View more posts from this author