Lara Croft


Reboot 2013-2018

  • Imię i nazwisko: Lara Croft
  • Wiek: 21 lat
  • Narodowość: Brytyjka
  • Zajęcie: Niedawna absolwentka archeologii. Ma na koncie wiele różnych prac, pół-etetowych, jeszcze jako studentka, pracowała by opłacić swoje studia. W tym, jako barmanka.
  • Zainteresowania: Łucznictwo, wspinaczka skałkowa, czytanie, badania wyszukiwawcze.

Ogólnie

Mająca w sobie coś z pracoholiczki, Lara to skromna i raczej książkowa, młoda kobieta, szukająca sensów i wskazówek po zaginięciu swoich rodziców podczas tajemniczej ekspedycji. Wychowana w uprzywilejowanym dzieciństwie, była efektywnie broniona przed wieloma aspektami brutalnego, prawdziwego życia. Dorastając, Lara spędzała czas wyruszając na archeologiczne ekspedycje ze swoimi rodzicami. Ukształtowała własny pogląd na świat i miłość do starożytnych zagadek. Lara zdaje się mieć niebywałą odwagę moralną (także i fizyczną). Jest zdeterminowana, inteligentna i zabawna. Jeśli przyjdzie co do czego, a bezpieczeństwo jej zostanie zagrożone, potrafi przełożyć ich własne bezpieczeństwo ponad swoje.

trde lara croft
Tomb Raider: Definitive edition

Pierwsza wyprawa

Poszukiwanie zaginionej wyspy Yamatai to jej pierwsza wyprawa jako członek załogi Endurance po ukończeniu studiów. Nie jest to jej pierwszy raz na tym okręcie. Spędzała na nim wiele czasu jako dorastająca nastolatka, gdy jej ojciec wynajmował Rotha do pomocy przy ekspedycjach, a także do mnóstwa innych, mniejszych wycieczek, gdy tylko Lara miała przerwę w nauce. Jest niedoświadczoną młodą dziewczyną z nadzieją na odkrycie tajemnicy Yamatai. Nie jest jednak w tej wyprawie sama, bo towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka – Samantha. Jest ona kimś kogo można praktycznie nazwać rodziną. Pozostałą częścią załogi jest Jonah, Alex, Angus, Joslin, James oraz Conrad Roth, który „zastępuje” Larze ojca.

rottr lara croft

Rise of the Tomb Raider

Byłam taka ślepa…

Po traumatycznych przeżyciach na Yamati i po tym czego doświadczyła, Lara ma obsesję na punkcie poszukiwania wiedzy na temat nieśmiertelności, idąc w ślady swojego ojca. Pierwotnie nie wierzyła w nadprzyrodzone zjawiska, a teraz to jej wmawia się, że to co widziała nie jest prawdą. Przyznaje się również do błędu i stwierdza „Przez wiele lat odrzucałam ojca, wątpiąc w niego tak jak inni. Tymczasem on miał rację w tak wielu sprawach[…]”. W celu poszukiwania prawdy udaje się m.in. na Syberię i do Syrii. Lara staje się prawdziwym grabieżcą grobowców i jest gotowa za wszelką cenę dowiedzieć się prawdy o istnieniu nieśmiertelnych bytów, mając na celu naprawienie reputacji swojego ojca oraz sprawienie, że świat będzie wolny od bólu i cierpienia dzięki mocy Boskiego Źródła.

„Nie dla mojego ojca, ani dla a nikogo innego. Muszę je znaleźć.”

Mit o Kitieżu i ukrytym w nim Boskim Źródle okazał się być prawdą. Lara odnalazła swoją pasję i zrozumiała, że nie może wciąż kierować się tym co zrobiłby jej ojciec i starać się uratować coś co już bezpowrotnie przepadło. Jednocześnie jednak wreszcie go zrozumiała. Ten rozdział w życiu bohaterki jest już jednak zamknięty. Lara podejmuje się odkrycia kolejnych tajemnic i artefaktów tego świata zanim zrobi to Trójca i wykorzysta je do własnych egoistycznych celów.

 

Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.