Udźwiękowienie

ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA


PEŁNA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA NA NASZYM KANALE YOUTUBE >TUTAJ< .

Jason Graves

Jason Graves

Kompozytorem ścieżki dźwiękowej w Tomb Raider jest Jason Graves. Odpowiedzialny za cały soundtrack Jason wraz z ekipą wykonał specjalny unikalny instrument, który wydawanymi przez siebie dźwiękami podkreśla klimat i atmosferę zachowaną na wyspie Yamatai, miejscem akcji Tomb Raider.

Jason Graves ukończył British Academy, a znany jest właśnie głównie dzięki skomponowaniu ścieżek dźwiękowych dla takich gier Dead Space, Tomb Raider, czy Star Trek. Tło muzyczne Jasona, klasycznie wyszkolonego kompozytora, jazzowego perkusisty, keyboardzisty i gitarzysty pozwala mu na skomponowanie całkowicie różnych od siebie typów muzyki. Ciekawostką jest, że jednym z jego inspiracji muzycznych jest także polski kompozytor, Krzysztof Penderecki.

GŁOSY POSTACI


 

Camilla Luddington

Camilla Luddington

29-letnia, pochodząca z Wielkiej Brytanii aktorka filmowa i telewizyjna, Camilla Luddington wciela się tym razem w oryginalny głos Lary Croft w ogólnoświatowej wersji językowej. Znana z roli Kate z filmu o parze królewskiej „William & Kate”. Występuje także w serialu Californication oraz True Blood. Wystąpienie w Tomb Raider to jej osobisty debiut w grach komputerowych. Początkowo wybrana tylko jako placeholder dla pokazów gry, w końcu wygrała finalny casting.

POLSKA WERSJA JĘZYKOWA


 

Karolina Gorczyca jako Croft

Karolina Gorczyca

Polska aktorka podkładająca głos Larze Croft. Karolina Gorczyca jest absolwentką krakowskiej PWST. Na scenie zadebiutowała na drugim roku studiów w krakowskim Teatrze Stu rolą Darii w„Biesach Dostojewskiego” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Jej kinowy debiut to rola Kasi Darskiej w „Korowodzie” w reżyserii jej szkolnego pedagoga, Jerzego Stuhra (2007 r.). W tym samym roku zagrała także w irańskim obrazie „Die of Love”. Karolina bardzo szybko zaczęła pracować na planach filmowych, zagrała m.in. w „Ostatniej Akcji”, „Porze Mroku”, „Miłości na wybiegu”, „Skrzydlatych Świniach”, „Huśtawce”. Widzowie telewizyjni znają aktorkę z seriali „Czas Honoru”,„Majka”, „Usta Usta”.

Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.