Trailer premierowy Rise wraz z nową piosenką Karen O – pół-polką!

„Znasz tą piosenkę Glorii Gaynor pod tytułem „I Will Survive”? Zawsze chciałam zrobić coś tego typu. I to właśnie jest to.”

Tak o nowym kawałku napisanym specjalnie dla Rise of the Tomb Raider mówi Karen O, wokalistka zespołu Yeah Yeah Yeah. Chwilę temu w sieci pojawił się najnowszy trailer gry, ekskluzywnie na stronie Rolling Stone. Jeśli chcecie obejrzeć, zapraszam pod ten link, ponieważ na YouTube dostępny będzie niestety dopiero jutro. Na początku tego roku Microsoft skontaktował się z wokalistką by napisała specjalnie dla produkcji własną piosenkę. Powstało w ten sposób „I Shall Rise” („Powstanę” – pol.). Kawałek utrzymany jest w mrocznym klimacie, idealnie pasującym do gry.

„Wszystko już od początku zapowiadało się bardzo smakowicie. Chcieli dramaturgię, wyniosłość i melodramat w jednym. Bardzo mi się to spodobało, ponieważ uwielbiam tworzyć muzykę, która nawiązuje do konkretnej historii. Stworzenie motywu do Lary Croft stającej się ikoną, którą wszyscy znamy czy cała otoczka momentu, w którym staje się Larą było wszystkim tym, co bardzo mi się podobało przy tworzeniu tego kawałka.”

Karen przyznaje również, że nie jest graczem i z grami komputerowymi ma bardzo mało wspólnego. Namiastkę fabuły Rise of the Tomb Raider, którą miała okazję poznać dzięki Microsoftowi, jak przetrwanie, transformacja, poznawanie swojego przeznaczenia – porównuje do macierzyństwa. Od niedawna jest matką, i mówi, że przez to sama przechodzi transformację.

Poza tym, inspiracje czerpała również z chrztu córki jednego z członków rodziny. „Zabrałam się za Księgę Psalmów, i zdziwiłam się, jak bardzo dramatyczna jest. Odzywać się tu mogą moje korzenie, i to, że jestem w połowie Koreanką. Koreanie kochają melodramaty. Dzięki temu w pewien sposób mogłam się wspomóc przy tworzeniu odczucia bycia odrodzonym. Melodramatyczny charakter Biblii to ogromne kompendium, w którym można się zatracić.”

Ciekawostką jest to, że ojciec Karen jest… Polakiem. Niestety nie wiemy, czy czerpała inspiracje z polskich korzeni podczas tworzenia kawałka, ale i tak widać, a raczej – słychać, że odwaliła kawał naprawdę dobrej roboty. To już drugi raz, gdy Polska ma swój pierwiastek w muzyce z serii TR – kompozytor muzyki z Tomb Raider 2013, Jason Graves, zdradził, że od bardzo dawna czerpał już inspiracje od Krzysztofa Pendereckiego, współczesnego polskiego kompozytora!

Przypominamy, że premiera Rise of the Tomb Raider w Polsce już 13 listopada. Tylko na Xbox One oraz Xbox 360.


AKTUALIZACJA 30.10.2015:

Trailer dostępny już na YouTube:

Poniżej możecie posłuchać samej piosenki:

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.