WAŻNE! NOWY TOMB RAIDER TYLKO NA XBOXA

Ważna wiadomość dla wszystkich czekających na sequel Tomb Raidera. Jak poinformował Microsoft i studio Crystal Dynamics podczas trwającego właśnie gamescomu, Rise of the Tomb Raider pojawi się tylko i wyłącznie na konsoli Xbox. Tak jest – grą będą mogli się cieszyć tylko posiadacze konsoli Microsoftu. Według mnie – idiotyczna decyzja. Nie wiem, co z tym fantem jeszcze zrobić.

Oto oficjalna wiadomość od Crystal Dynamics:

Droga społęczności,

Jak właśnie mogliście zobaczyć, ogłosiliśmy, że Rise of the Tomb Raider, nadchodzący w okresie światecznym 2015, będzie ekskluzywnie na Xbox’a. Uważamy, że wszyscy jesteście naszą siłą napędową przy tworzeniu Rise of the Tomb Raider oraz wszystkiego, nad czym pracujemy w Crystal Dynamics. Chciałbym rzucić więcej światła na tą decyzję, i dlaczego czujemy, że to najlepsza decyzja dla sequelu Tomb Raidera, jaką podejmujemy w studiu.

Tomb Raider w 2013 roku był sukcesem dzięki większej części waszego niemijającego wsparcia. Naszym golem zawsze było dostarczenie czegoś naprawdę specjalnego wraz z Rise of the Tomb Raider. Dzisiejsze ogłoszenie z Microsoftem to krok do przodu by pomóc nam usadowić Tomb Raidera na szczycie gier przygodowych. Nasi przyjaciele z Microsoftu zawsze widzieli ogromny potencjał w Tomb Raiderze i wierzyli w naszą wizję od samego pokazu na ich scenie podczas E3 2011. Wiemy, że tym razem pomogą nam jeszcze bardziej niż kiedyś – wierzymy, że to będzie kolejny krok by zmienić markę Tomb Raider w jedną z najlepszych w historii gamingu, z pomocą, wiarą oraz wsparciem od tak dużego partnera, jakim jest Microsoft.

To nie znaczy, że odchodzimy od naszych fanów, którzy grają na PlayStation czy PC. To świetne platformy ze świetnymi partnerami i fantastycznymi społecznościami. Mamy Lara Croft and the Temple of Osiris, które nadchodzą na te platformy już w grudniu, a na PS4 dostępny jest Tomb Raider: The Definitive Edition.

Wiemy, że z pewnością macie wiele pytań. Proszę wyślijcie je do nas, i z pewnością postaramy się odpowiedzieć. W międzyczasie będziemy starać się stworzyć coś naprawdę specjalnego – najbardziej ambitną grę z serii Tomb Raider, jaka kiedykolwiek powstała.

Dziękuję,

Darrell Gallagher
Crystal Dynamics Head of Studios

Nie zostało powiedziane nic o Xbox One, ani Xbox 360. Jedyne, co zostało ujawnione, to ekskluzywność dla Microsoftu. Miejmy nadzieję, że chociaż posiadacze Xboxów 360 będą mieli okazję zagrać w sequela. Nie wiadomo jednak, czy ekskluzywność jest czasowa, czy trwała. Zważywszy na kiepską sprzedaż gier ekskluzywnych na Xboxa One, Microsoft zapowiedział już PC-towe odpowiedniki. Np. w przypadku Dead Rising 3 czy Ryse: Son of Rome, które to obie od początku miały być trwałymi exclusive’ami Microsoftu. Być może jednak Microsoft jest zdania, iż Rise of the Tomb Raider przyciągnie większą ilość graczy do nowej konsoli i ci ją zakupią…

UPDATE:

Według oficjalnego stanowiska, gra nie jest czasowym exclusivem, a permanentnym:

 

Mimo wszystko jednak, w sprawę zaangażował się Geoff Keighley:

 


„Rozmawiałem z wieloma ludźmi tutaj na konferencji Xboxa o Tomb Raiderze. Oficjalne stanowisko wygląda tak: „ekskluzywny na Xboxa w święta 2015”. Wychodzi na to, że to jednak może być czasowy exclusive. Niestety, wygląda na to, że musimy się uzbroić w ogromną cierpliwość.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.