Wyniki sprzedaży Rise of the Tomb Raider oraz Tomb Raider (2013)

Szef firmy Square Enix Yosuke Matsuda podczas jednej z rozmów z dziennikarzami podzielił się aktualnymi informacjami na temat wyników sprzedaży Rise of the Tomb Raider i Tomb Raider (2013). Czy grze Rise of the Tomb Raider udało się pobić wynik rebootu? Czy Square Enix tym razem jest zadowolone z wyniku?

W 2013 roku kiedy po kilku tygodniach od premiery pojawiły się pierwsze informacje na temat liczby sprzedanych kopii rebootu Tomb Raidera, która wynosiła 3,5 miliona, to wydawała się ona dość imponująca. Porównując ją do choćby poprzedniej części serii, czyli Underworlda, która w 2 miesięcznym okresie od premiery sprzedała się w zaledwie 1,5 milionach egzemplarzy można było uznać to za mały sukces. Jednak Square Enix nie było zadowolone, oczekiwano więcej. Mimo to, jak wynika z informacji podanych przez Matsudę obecna liczba sprzedaży jest bardzo dobra, a wynosi ona 11 milionów egzemplarzy (prawie 5 milionów to liczba egzemplarzy na PC).

W takim razie jak poradził sobie Rise of the Tomb Raider? Niestety grze nie udało się pobić poprzedniej części serii, jednak firma w tym przypadku również jest zadowolona. Gra sprzedała się w liczbie około 7 milionów egzemplarzy (około 2 milionów na PC według SteamSpy). Jest to wynik znacznie niższy, pamiętajmy jednak, że gry dzieli około 2 lata.  Warto wspomnieć, że na wynik zapewne miały wpływ także inne czynniki – kilka atrakcyjnych premier innych produkcji w tym samym okresie w 2015 roku, kilkumiesięczna ekskluzywność dla Xbox 360 I Xbox One oraz premiera na PlayStation 4 dopiero po prawie roku.

Co z tego wszystkiego wynika? Pomimo niższej liczby sprzedanych kopii kontynuacji rebootu, nie musimy się obawiać o przyszłość serii. Następna część, którą ponoć ma być Shadow of the Tomb Raider na pewno zostanie wydana. Będzie ona jednocześnie zakończeniem dotychczasowej trylogii. Co stanie się z Tomb Raidera później? Tego niestety nie wiadomo…

 

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: backlinks | Thanks to internet marketing, etiketten drucken and index backlink
© Square Enix Ltd. Lara Croft and Tomb Raider are trademarks of Square Enix Ltd. All rights reserved.